політика в УкраїніКоманда Саакашвілі недвозначно заявила, що братиме владу, в тому числі й радикальними методами

Після недовгих вагань чи не найбільш безкомпромісний український політик Міхеїл Саакашвілі чітко і доступно дав зрозуміти, що більше не готовий чекати.

Саакашвілі вимагає змін – швидких і рішучих. Але якщо ще декілька місяців тому він говорив як член команди Порошенка, то після різдвяних свят тональність його публічних виступів різко змінилась.

«Серед сьогоднішніх українських політиків майже не залишилось чесних людей». Саакашвілі дає зрозуміти, що не братиме у союзники нікого з нинішнього політикуму і піде у похід по найвищу владу на чолі руху, який сам створив.

Ще вчора він відкидав можливість створення власної партії, а вже сьогодні члени його команди не приховують, що це – справа короткого часу.

Яку мету Саакашвілі поставить перед собою? Мандат депутата? Посада міністра? Крісло прем’єра? Близькі до Саакашвілі люди говорять на цю тему відверто: “Кріслом прем’єра ніхто обмежуватися не буде”.

Звісно, якийсь час після старту Саакашвілі з новим політичним рухом нерозв’язаним залишалося просте запитання: як від здобуде доступ до влади, якщо найближчі вибори – аж за декілька років?

Відповідь теж з’явилася. Саакашвілі вперше дав її публічно: “Треба вжити радикальних заходів. Бо завтра і післязавтра може бути пізно. Треба діяти, час не жде. Треба брати відповідальність і йти на рішучі кроки”.

Щоб ні у кого не залишилося сумніву, що означає “рішучі кроки”, Саакашвілі усе розгорнуто пояснив: “Прийдемо до них і скажемо: “Ми зібрали мільйон підписів і кажемо: ось народ виніс вам вердикт. Ухвалюйте рішення і дайте можливість новому поколінню, новій крові, новим порядним людям замінити тих, які вже 25 років протирають штани і перетворили Україну на найбіднішу країну в Європі. І якщо вони скажуть, що ті підписи підроблені чи не відображають волі народу, то ми всі, мільйон людей, прийдемо під урядові будівлі й скажемо: “Ми прийшли, і час вам іти. Час усе змінювати. Час іти вперед. Нас дуже багато”.

Ці слова – дуже важливі. Вони опираються на підтверджену життям здатність Саакашвілі діяти рішуче, ефективно, досягаючи цілей, не зважаючи на перешкоди.

Саакашвілі – гравець, політик із величезним досвідом революційного способу здобуття влади. І нема сумніву, що він не чекатиме чергових виборів. Він або створить політичні умови, за яких чинна влада піде сама, або змусить її це зробити, в тому числі й силовим тиском.

Саакашвілі перейшов Рубікон. Його вже ніщо не зупинить. І усе вказує на те, що основні події, де він буде режисером, сягнуть кульмінації вже у найближчі місяці.

Саакашвілі, здається, справді готовий стати тараном, що зруйнує чиновницьку систему, яка встояла після Майдану.

Чи є в Саакашвілі шанс досягти успіху?

Ірина КОВАЛЕНКО, Наталія ВАСЮНЕЦЬ
Джерело: www.expres.ua

Частина 2Частина 3