Фахівці центру управління та випробування космічних засобів долучаться до забезпечення екологічної рівноваги на території Стебницького калійного родовища на Львівщині
Про це повідомляє ДНК з посиланням на прес-службу Львівської обласної державної адміністрації.
Під час зустрічі із головою ЛОДА фахівці центру обговорили створення ефективної інформаційно-аналітичної системи регіонального моніторингу за станом техногенної та природної обстановки на території Стебницького калійного родовища із застосуванням засобів космічного моніторингу.
Фахівці центру презентували власну систему спостереження та моніторингу території із використанням радіолокаційних супутників «Sentinel 1 –А,В», яка, на думку спеціалістів, дозволить дистанційно, регулярно, за виключенням зимового періоду, отримувати інформацію про зсуви і деформації земної поверхні і споруд на великих територіях шириною – 250 км та довжиною від 250 км. Окрім цього, система дозволить виявляти найбільш критичні зони.
Доцільність застосування цієї методики розглянуть на черговій нараді робочої групи із розслідування обвалу, який утворився внаслідок діяльності ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал», та напрацювання заходів із забезпечення екологічної рівноваги на території Стебницького калійного родовища».
Нагадаємо, 30 вересня на Дрогобиччині стався обвал карстової породи. В екоінспекції зазначили, що протягом 17 – 22 березня 2017 було проведено перевірку ПАТ «Стебницьке ГХП «Полімінерал» та видано припис про усунення виявлених порушень. Однак керівництво підприємства відзвітувало про виконання лише одного пункту припису – засипало новоутворені та просілі карстові лійки.
Про загрозу обвалу карстових порід у зоні рудника №2 ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал» співробітники Держекоінспекції попереджали ще три роки тому.
На ремонт доріг поблизу Стебника та відновлення ліній електропередач потрібно понад 130 млн грн. Фахівці припускають, що на Львівщині може статися ще один обвал рудника.