День Теплого ОлексиТрадиційно щороку 30 березня в Україні святкують День Теплого Олекси

Святий Олексій віддавна вважається покровителем опікунів Божої комахи – бджолярів. Саме цього дня розпочинається сезон роботи у пасічників, адже Теплий Олекса приносить весну і відганяє зиму.

Якщо погода вже тепла, сніг зійшов, то пасічники виносять вулики з бджільника, замовляють бджіл, щоб інших хазяїв не шукали, а потім моляться, щоб Бог послав гарне літо й, відповідно, багато меду. Якщо ж сніг іще не зійшов, морози ще досить сильні, то пасічники обмежуються примовляннями, зверненими до бджіл, аби ті потихеньку прокидалися й готувалися до роботи.

Окрім смачного і цілющого меду самі бджоли приносять ще й медичну користь, «працюючи» в сфері апітерапії. Апітерапія – це лікування хвороб із застосуванням живих бджіл і продуктів бджільництва. Лікування бджолами відновлює кровообіг і стабілізує тиск, сон у приміщенні, де активно працюють бджоли відновлює сили та імунітет. Через дрібну сіточку з бджолиного житла виходить чисте і цілюще повітря, яке відмінно підходить для інгаляції. За десять хвилин його вдихання в бронхах і легенях людини гине більшість мікробів. Біля самого вулика повітря високоіонізоване, завдяки чому, потрапляючи в організм людини, воно знижує рівень вільних радикалів. А ще від бджолиної сім’ї виходить сильне біомагнітне поле, яке нормалізує всі функції організму і покращує імунітет. За якихось годину-дві сну на вуликах можна повністю відновити свої сили. Та й монотонне бджолине дзижчання чудово заспокоює психіку. Основними показаннями до вуликотерапії служать такі захворювання і хворобливі стани як знижений імунітет, порушення кровообігу, захворювання ендокринної та нервової систем, підвищений або знижений артеріальний тиск, серцево-судинні захворювання і захворювання опорно-рухового апарату, стрес і депресія. Сам мед у чистому вигляді, містить більше 20 мікроелементів, що входять в кров людини, відповідно він має значний вплив на процеси кровотворення в організмі. Регулярне вживання меду та інших продуктів бджільництва, діє, як штучне введення імунітету в організм, що є профілактикою різноманітних застуд і запалень. Щоб визначити яку ж користь приносить мед, достатньо знати лікувальні властивості рослини, з якої зібрано нектар для цього меду.

Як розповів лікар-неврпатолог, лікар народної нетрадиційної медицини, почесний апітерапевт України Дмитро Сенишин, свято пасічників у Східниці проводиться вже втретє і щоразу розширює свої межі та сферу діяльності. «Якщо минулих років до нас на свято приїжджали учасники лише з ближніх регіонів та деяких інших областей України, то цього року святкування уже стане міжнародним, адже до нас виявили бажання завітати пасічники та апітерапевти Литви, Польщі та Туреччини. Також в межах просвітницької діяльності ми маємо намір організувати тематичні лекції на тему здоров’я у школах Східниці та Борислава».

Цього року святкування буде впродовж трьох днів з 30 березня по 1 квітня включно. А медовий ярмарок діятиме аж до 4 квітня. В програмі передбачаються зустрічі, лекції та майстер-класи, які повідають багато нового і цікавого про таку нетрадиційну медицину як апітерапія.

Першого дня о 19:00 відбудеться реєстрація учасників та вечір на тему «Апітерапія – альтернативний метод лікування на бальнеологічному курорті Східниця», де вхід вільний для усіх бажаючих. Лекція буде цікавою як для лікарів, так і для самих відпочиваючих, адже вони зможуть отримати корисну інформацію про поєднання у лікуванні мінеральних вод та продуктів бджільництва.

Наступного дня, 31 березня, відбудеться офіційне відкриття конференції і розпалювання першого димаря, яке знаменуватиме початок робочого часу для усіх пасічників. На конференції виступатимуть пасічники та апітерапевти, які розповідатимуть про нові досягнення та здобутки у бджолярстві та лікуванні їх продуктами.

Першим із доповіддю «Роль та місце апітерапії в системі санаторно-курортного лікування» виступить доктор Сенишин. Наступним буде пасічник-новатор, матковод бджільництва м. Львова Іван Доскіч, який розповість про використання прополісу в практиці пасічника та рецепти народної медицини. Поділиться своїми знаннями на тему «Використання маточного молочка в народній медицині» і апітерапевт з м. Рівне Олександр Анінков. Про лікувальну апіпасіку нового покоління розповість пасічник-новатор, учасник 43-го конгресу «Апімондія-2013» у м. Дрогобич Василь Демків. Голова спілки пасічників Львівщини Володимир Горішник розповість про можливі проблеми в бджільництві та шляхи їх подолання, а кореспондент київського журналу «Український пасічник» Микола Горнич повідає про властивості медового квасу як лікувального напою.

Початок конференції об 11 год і вхід буде за запрошеннями.

Уже 1 квітня о 10 год розпочнуться майстер-класи з виготовлення лікувальних препаратів із продуктів бджільництва, а також методика їх застосування (вхід за запрошеннями). Доктор Сенишин разом з почесним апіконсультантом та пасічником із м. Нікополь Володимиром Гуньком розкажуть про лікування медом та цілющі властивості прополісу. Також учасники поговорять про селекційну роботу матководства у бджільництві. Після цього для учасників конференції відбудеться пізнавальна екскурсія на лікувальну апіпасіку нового покоління Василя Демківа, яка знаходиться у селі Ластівка Турківського району. Того ж дня буде офіційне закриття конференції.

Впродовж всього часу святкувань і ще три дні після нього у східницькому парку-сквері на вулиці Промисловій діятиме ярмарок з дегустацією та продажем питних медів, медового квасу, медових сумішей та інших продуктів бджільництва, яка працюватиме щодня з 10 год.

З усіма питаннями щодо реєстрації та участі у конференції можна звертатися в оргкомітет за телефоном (093) 368-59-26 до пана Гунька Володимира Михайловича.

Анна САГАН