Дрогобич - круглий стілУ четвер, 20 листопада, у Ратуші відбулося засідання за круглим столом студентів навчальних закладів міста Дрогобича з владою міста та успішною молоддю

Ініціатором та організатором зустрічі виступили начальник відділу сім’ї, молоді та туризму – Олександра Пашко та керівник сектору патріотичного виховання даного відділу – Юлія Терлецька. Долучився до організації заходу громадський активіст, головний спеціаліст відділу забезпечення діяльності виконкому  – Зеновій Квасній.

Метою заходу було обговорення студентських пропозицій, ідей та проблем, які стосуються молодіжної політики у місті Дрогобичі.

Зустріч присвятили Дню студента та першій річниці революції Гідності, яку розпочали саме студенти.

Розпочалася зустріч з привітань на адресу студентства, які висловили секретар міської ради  – Тарас Метик та начальник відділу сім’ї, молоді та туризму  – Олександра Пашко.

«Ми гордимося тим, що Дрогобич  – студентське місто. Місто, де живе і навчається цвіт нації, саме ви  – наші юні дрогобичани. Ми впевнені, що здобуті вами знання  – це основа вашої фаховості та успішного майбутнього як Дрогобича, так і України.»,  – розпочав свій виступ Тарас Метик.

Для того, аби зустріч була цікавою і мотивованою, то на зустріч зі студентством запросили представників духовенства та активних і успішних гостей.

Кожен із спікерів круглого столу поділився особистими здобутками за період своїх студентських років і власним прикладом та досвідом мотивували молодь до громадської та всебічної діяльності після закінчення ними ВУЗів.

Запрошені священики, зокрема отець Олег Кекош провів історичну паралель між минулим і сьогоденням. Він нагадав присутнім, що молодь завжди була ініціатором визвольної боротьби. Нині молодь активно продовжує виборювати свої права і віддає найдорожче  – молоде життя. Також, духовний наставник педагогічного університету побажав молоді мріяти і здобувати високі державні посади, на яких нове покоління може змінити ситуацію в Україні на краще.

Отець Ігор Цмоканич, який постійно працює з молоддю також настановляв молодь на Божі чесноти. Оскільки отця Ігоря, через його вчасне вміння пригальмувати спалахи конфліктів серед громади, неформально називають, як він пожартував,  – «гальмівником», то духівник порадив юним дрогобичанам вміти вчасно зупиняти те, що слугує злу, робити все, аби часом «не занесло». Найкращими керунками в даному випадку є Заповіді Божі,  – наголосив отець Ігор. Щодо революцій, то все має свій початок і кінець. Важливо залишатися гідними, а значить  – відповідальними. Бо найбільший ворог у середині кожного  – «халява». На завершення своєї промови отець наголосив, що ми  – основа усіх справ. Кожен повинен бути відповідальним і працювати заради якісних змін.

Леся Куча  – начальник відділу соціальної роботи ДМЦСССДМ, подякувала студентам за активну участь у волонтерському русі, за роботу в напрямку волонтерської допомоги сім’ям біженців та військових, які беруть участь в АТО. Посадовець наголосила, що волонтерство  – це відповідальність та здобуття неоціненного досвіду і звичайно,  – безмежні слова подяки від тих, кому допомогли.

Зеновій Квасній  – на власних здобутках за часів свого активного студентського життя, поділився досвідом громадської діяльності, започаткуванням молодіжних проектів, одним з яких є «Вуличний Університет», який було започатковано командою молодих активістів у 2012 році за сприяння відділу сім’ї, молоді та туризму.

Зеновій розповів молоді, як вони можуть долучатися до інформаційного простору в місті Дрогобичі, адже нині «інформація  – кров міста». Презентував студентству інтернет-ресурс Дрогобицької міської ради, де можна ознайомитися з усіма подіями, які відбуваються у Ратуші та місті. Також спікер розповів молоді, як ефективно використовувати соціальні мережі і не забувати, при тому всьому, про «пости» на рідній українській мові.

На завершення, побажав юним дрогобичанам не втарчати жодної можливості відвідувати заходи, лекції, цікаві проекти і активно брати участь у громадському житті, бо «громадська робота  – це наркотик».

Олена Жуковська  – гостя круглого столу, заступник генерального директора ВАТ «НПК-Галичина», член Правління, радник директора Магістральні нафтопроводи «Дружба» ПАТ «Укртранснафта», представник генерального спонсора Баскетбольного клубу «Політехніка-Галичина» (м. Львів), засновник ГО «Західноукраїнський баскетбольний рух» (ЗУБР), співзасновник громадянського ресторану «Urban Space100» (м. Івано-Франківськ), поділилася з присутніми власною історією успіху та викликами сьогодення.

Перший досвід бізнесових справ Олена здобула у 13 років  – спробувала продавати морозиво, але дитяча щирість перетворила бізнес у благодійність  – пригощання морозивом друзів. Нині, успішна леді далі продовжує займатися як професійною діяльністю, так і громадською, в тому числі й благодійністю.

У 16 років пані Олена працювала перекладачем бухгалтерських документів у швейцарській компанії. Після здобуття першої вищої освіти, пані Жуковська розпочала свою діяльність у нафтовій промисловості. Нині вона має дві вищі освіти, володіє декількома іноземними мовами, подорожує по світу, окрім професійної діяльності, є активною громадською діячкою та меценатом.

Студентам пані Олена побажала ніколи не боятися братися за роботу, вивчати іноземні мови, пробувати себе реалізовувати у нових напрямках і навіть після невдач, всеодно не зупинятися себе реалізовувати.

Мандрівки світом  – це можливість побачити культуру, цінності та архітектуру інших країн, перейняти досвід,  – каже бізнес-леді.

Також пані Олена побажала молоді не боятися віддавати, бо з власного досвіду знає, що все повертається сторицею.

У своїй розповіді пані Жуковська згадала про урбаністичний проект «Urban Space 100», який дасть Франківську можливість покращити добробут міста.

На завершення, спікер побажала кожній молодій людині планувати свій день так, аби «лягати спати з почуттям виконаного обов’язку».

Богдан Михайлишин  – активний громадський діяч, ведучий Розважального агентства “Showtime”, настановив молодь на те, що «потрібно завжди щось робити».

Перша бізнес-справа Богдана Михайлишина, як і Олени Жуковської, відбулася у 13 років  – Богдан допоміг продавцю кавунів реалізувати продукцію. З першою бізнес-справою Богдан проявив свій креатив  – взяв у сусіда воза з конем, запросив дітлахів, які кричали постійно про те, що продаються кавуни і таким чином реалізовував продукцію роз’їжджаючи вулицями села. Як зазначив Богдан, справа на той час увінчалася великим прибутком.

Нині Богдан продовжує креативити. Талант і батьківське виховання, яке починалося ще з гімназійних років  – поєдналося у молодому і енергійному шоу-мені, який веселить публіку, працює ведучим на корпоративах, весіль та забав, допомагає з постановками КВНу та інших заходів.

Студентам Богдан порекомендував «завжди ставити перед собою високу планку».

Оскільки нині Богдан працює у коледжі нафти й газу, то разом з колегою, вони розповіли про екологічну акцію «Чисте місто  – разом». Тим самим, вони закликали усіх долучитися до креативного прибирання міста.

На завершення, пан Михайлишин побажав студентам «бути активними і берегти здоров’я».

Підсумки круглого столу підвела Олександра Пашко  – начальник відділу сім’ї, молоді та туризму, яка зазначила, що перед молоддю нині відкриті усі дороги. Відділ, який вона очолює, завжди готовий до співпраці, до нових пропозицій та ідей. Студентство  – невід’ємна складова частина молодіжної політики Дрогобича.