євромайдан у ДрогобичіСьогодні на честь першої річниці Революції Гідності у м. Дрогобич пройшов символічний студентський зрив, який нагадав усім як починався Євромайдан безпосередньо тут

Голосно і нездоланно лунали гасла «Слава Україні! Героям слава!», «Слава нації! Смерть ворогам!», «Україна понад усе!». О 12 годині студенти вищих навчальних закладів зібралися біля своїх корпусів і рушили колонами до центральної площі міста, де відбулося традиційне віче. На жаль, до цієї ходи не змогли долучитися студенти Дрогобицького коледжу нафти і газу та ВПУ №19.

Поринувши у ностальгію подій, «голос Майдану» Ольга Козар нагадала усім події цього важкого року боротьби і закликала присутніх вшанувати пам’ять полеглих Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання. Божена Біла, студентка Інституту іноземних мов, а також один із координаторів Євромайдану у Дрогобичі, доповнила її слова:                                                                         «…Ти — рік. Що обіймав, лунав,

підносив аж до неба,
плекав надію.
Ти віддав, усе що мав —
бо нам, тим, що живуть,
тебе так було треба.

Ти нас змінив. Снігом першим
на всіх барикадах,
фанфарами десь у натовпі,
і синьо-жовтим торнадо.
А потім… Потім — на тобі…»

У свою чергу Юрій Федькович, студент механіко-технологічного коледжу і ще один координатор Євромайдану у Дрогобичі, подякував тим небайдужим студентам, які виходили на Майдан тоді і зробили це зараз: «Ми – сильна нація. Так нехай той маленький непотріб у Кремлі нарешті зрозуміє, що йому нас ніколи не подолати». Також прозвучали пісні пам’яті Героїв Небесної сотні і героїв АТО, які віддали свої життя за територіальну цілісність і незалежність України, серед яких є дрогобичани.

Відлунням минулого прозвучала барикада із шин, бочка, на зразок тих, коло яких мітингувальники грілися на Майдані у Києві. Оригінальністю вразила інсталяція «Убий в собі Путіна», біля якої міг сфотографуватися кожен бажаючий, зробивши благодійний внесок на допомогу бійцям АТО.

Нагадаємо, що у рамках вшанування першої річниці Революції Гідності 22 листопада на території меморіалу «Тюрма на Стрийській» о 16:00 пройде панахида за жертвами політичних репресій і Голодомору, а у неділю, 23 листопада, на площі Ринок о 12:00 відбудеться віче та благодійний концерт.