ІмбирІмбир — це одночасно і ліки в народній медицині, і приправа в кулінарії

Він володіє цілим букетом корисних властивостей. Але слід знати, що він має і протипоказання.

Користь імбиря: зменшує нудоту при токсикозі вагітних, заколисування, після хімічних терапій / наркозу; знижує рівень холестерину і перешкоджає згортанню крові — тому від імбиру користь в профілактиці виникнення інсультних та інфарктних станів; уповільнює процеси руйнування хрящів, знімає запальні процеси в суглобах — показаний при остеоартриту; знімає м’язовий біль і набряклість; підвищує імунітет; володіє протиглистовою дією; знімає неприємні симптоми при застудах, стимулює потовиділення, має виражену муколітичну дію; допомагає при мігрені, запорах. Імбир також рекомендований при імпотенції та безпліддя; він полегшує симптоми при бронхіальній астмі.

Втім, імбир, як і будь-який природній сильнодіючий засіб, не можна використовувати бездумно. Слід враховувати, що він підходить не всім людям. Тому, включаючи його в своє меню або курс профілактичних заходів, врахуйте індивідуальні особливості щодо сприйняття організмом цього продукту.

Імбир

Протипоказання, коли імбир не можна включати в раціон: при цирозі печінки, людям що страждають від виразки шлунка або гастриту; при частих кровотечах (ускладнений геморой, носові); при підвищеному тиску і ішемічної хвороби серця; при лихоманці; алергікам; при опіках; при жовчнокам’яній хворобі; перед майбутнім оперативним втручанням; вагітним і годуючим. Ефірне імбирне масло не рекомендується використовувати зовнішньо, якщо відзначається гіперчутливість шкіри. Щоб уникнути негативних проявів, не рекомендується приймати всередину в добу понад 4 г сухого імбиру. Надмірне вживання може вплинути на: зниження зору; виникнення аритмії; порушення сну. Використовуйте корисні властивості імбиря, але не зловживайте ним. Якщо немає протипоказань, регулярно пийте чай з імбиря, використовуйте як приправу, насолоджуйтеся пікантним смаком.

Нагадаємо, імбир рекомендують вживати в сезон грипу, тому що він має противірусну дію і зміцнює імунітет. Але від нього слід відмовитися при високій температурі, кровотечах та опіках.