співпраця по космосуНаціональне управління з аеронавтики і дослідженню космічного простору США (NASA) і Японія вирішили разом освоювати Місяць

Про це повідомляє прес-служба NASA.

Так, під час віртуальної зустрічі 9 липня адміністратор NASA Джим Бріденстайн і міністр освіти, культури, спорту, науки і технологій Японії (MEXT) Коїті Хагіуда підписали Спільну декларацію про наміри (JEDI).

Сторони співпрацюватимуть в рамках американської місячної програми «Артеміда». Планується, що Японії буде брати участь в створенні навколомісячної станції (Місячна орбітальна платформа-шлюз, Lunar Orbital Platform-Gateway, LOP-G, або Gateway) і в освоєнні поверхні Місяця.

Крім того, очікується, що NASA до 2024 року висадить на Місяць першу жінку і наступного астронавта, а також до 2028 року проведе стійке дослідження поверхні Місяця.

Відзначається, що отримані завдяки цьому співробітництву знання допоможуть в здійсненні місії по відправці людини на Марс.

Раніше повідомлялося, що американське агентство NASA розглядає можливість відправити місію на Тритон — найбільший супутник Нептуна.