Верховний суд Нідерландів відхилив клопотання росіян, в якому містилася вимога скасувати виплату понад $ 50 млрд
Тепер російське майно за кордоном виявилося перед загрозою арешту.
Майно, що належить Росії за кордоном, виявилося перед загрозою арешту через справу ЮКОСа. Про це повідомляє Д-НК з посиланням на «Московський Комсомолець».
Варто відзначити, що ще в 2014 році Міжнародний суд в Гаазі зобов’язав Росію виплатити колишніми акціонерами ЮКОСа суму в більш ніж 50 мільярдів доларів. Цими акціонерами є компанії Yukos Universal, Hulley Enterprises і Veteran Petroleum.
Додамо також, що згідно з рішенням суду Росія своїми діями по відношенню до ЮКОСу порушила Договір до Енергетичної хартії, підписаної в 1991 році. До речі, Росія також підписала даний документ, але не ратифікувала його. Далі була низка судів по апеляції даного рішення, поки влітку 2020 року Росія остаточно не програла справу після того, як Верховний суд Нідерландів відмовив їй у задоволенні касаційної скарги.
Однак через відмову Росії платити по рахунках її майну за кордоном може загрожувати арешт. У свою чергу керівник ІАЦ «Альпарі» Олександр Разуваєв в коментарі «Московському комсомольцю» зазначає, що активи ЮКОСа були продані за справедливими цінами в період 2004 — 2007 років з урахуванням боргів «дочок» (дочірні компанії — ред.) ЮКОСа. Він вважає, що вердикт Нідерландів ніяк не вплине на ситуацію, що склалася, і називає цю ситуацію «заангажованою політикою». За його словами, якщо Росія і буде коли-небудь платити ЮКОСу за рахунками, то тільки лише після приходу Олексія Навального до влади. «Але така казка зовсім нереальна: рейтинг опозиціонера — всього 2%», — заявив Разуваєв.
Все империи, они на то и империи, чтобы самим жрать и на других срать.
И живут они, пока не лопнут от запора.