Сьогодні у християн східного обряду розпочинається Страсний тиждень, або Страсна седмиця – найскорботніші дні перед світлим святом Христового Воскресіння
Це найсуворіший тиждень посту перед Великоднем, коли віряни згадують про останні дні земного життя Христа, його розп’яття і поховання.
Страсна седмиця – час, коли потрібно навести порядок в будинку і приготувати страви для великоднього столу. Слово «страсті» в перекладі зі старослов’янської означає «муки», «страждання»: християни в ці дні дотримуються найсуворішого посту, не танцюють, не співають, багато моляться, часто бувають в церкві і готуються до Пасхи.
Кожен день Страсного тижня називається Великим – за значущістю подій; особливо важливими вважають останні три дні перед Великоднем. Зокрема, в Чистий четвер заведено вставати до сходу сонця, вмиватися, прибирати оселю і готувати частування на Великдень, а саме: фарбувати яйця, пекти паски.
У Страсну п’ятницю забороняли працювати, казали, що в цей день «пташка гнізда не в’є». Також у Страсну п’ятницю піст особливо суворий, оскільки це найскорботніший день Страсного тижня, в який згадують хресні муки і смерть Ісуса Христа.
Велика субота – це день спокою і спогадів про перебування Христа у гробі. У храмах проходить освячення великодніх страв. А в Єрусалимі відбувається церемонія сходження Благодатного вогню.
Воскресіння Христове православні християни святкуватимуть цього року 28 квітня.
Дані взято з Укрінформу та Вікіпедії