Михайлів деньСьогодні українські православні та греко-католики відзначають Собор Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безплотних, відомий в народі як Михайлів день

Цей день церква присвятила одному з головних захисників

роду людського – Архангелу Михаїлу.

Про це пише УНІАН.

Він являвся пророкам, захищав людей від гріха і темних сил, а також допомагав нужденним. Святе письмо стверджує, що Михаїл першим виступив проти Диявола і очолив небесне військо у війні з ним. В результаті темні сили були розбиті, а Сатана був скинутий з небес.

Михайлів день є одним з найдавніших християнських свят, Дата його святкування була встановлена церквою ще в IV столітті. Через віки це свято обросло в народній пам’яті масою найрізноманітніших прикмет і забобонів. Віруючі продовжують відзначати Михайлов день і сьогодні. Читайте також Церковні свята 2020 в Україні: календар церковних свят Михайлів день – традиції У День Архістратига Михаїла церква проводить святкові богослужіння. Віряни моляться Архангелу про захист від ворогів, порятунок від гріха і спрямування на шлях істинний. Селяни відмовлялися від важкої праці, накривали багаті столи напередодні суворого посту і приймали гостей. Крім того, в домогосподарствах проводили обряди на «задобрення» дворовика (молодший брат домовика). Для того, щоб добрих дух не залишив подвір’я і доглядав за худобою, йому залишали святкову вечерю у дворі чи в хліві.

Михайлів день – прикмети На Михаїла наші предки чекали сильних вітрів і зміцнювали дахи. Вважалося, що після Михайлового дня настають зимові холоди. З цим днем пов’язаний ціла низка погодних прикмет: Ранковий іній – до швидкої і сніжної зими; Туман – до невеликої відлиги; Мокрий сніг – до дощової весни; Зранку сонячно – зима буде дуже суворою; По погоді на Михайлів день також передбачали, якою буде погода на День Святого Миколая.

Що не можна робити на Михайла

Вважалося, що в Михайлов день не варто працювати: рубати дрова, займатися різьбленням, ткати, або виконувати роботу за гроші. Крім того, в день воїнства небесного не можна відмовляти в допомозі ближнім.