Марк ФейгінРосійський адвокат Марк Фейгін назвав чотири причини, за якими введення візового режиму з Україною боляче вдарить по економіці і політичній ситуації в Росії

Існує, як мінімум, чотири причини, за якими введення візового режиму з Україною невигідно, перш за все, Росії. Таку думку висловив адвокат Марк Фейгін. За його словами, перша причина — суто економічна. «Москва, Кремль, олігархи і раніше зберігають досить серйозні активи в Україні — просто про це не говориться. У виробничих і інфраструктурних проектах бере участь російський олігархат. Їх інтереси можуть постраждати, а Кремль як був, так і залишається похідною від інтересів олігархату ».

Друга причина пов’язана з діяльністю російських спецслужб на території України. «Вільне проникнення в Україну сприяє роботі російських спецслужб. Ми розуміємо, що на тлі війни між Росією і Україною така можливість вигідна, перш за все, російській стороні, тому що Україна в силу багатьох причин не має можливості здійснювати діяльність своїх спецслужб на території Росії. Візовий режим ускладнює цю діяльність, тому що особам, які намагаються прибути на територію України, доведеться заявляти про свої наміри. Цілком можливо, що контроль на кордоні посилиться. Якщо зараз при перетині кордону необхідно лише декларувати мету свого перебування на території України, то в разі введення візового режиму їм доведеться підтверджувати її», — підкреслив Фейгін.

Третя причина заяви Лаврова — спроба «запобігти і передбачити» введення віз з Росією. «Вони хочуть викликати в українському суспільстві негативну реакцію на ініціативу щодо введення візового режиму», і, зокрема, залякати заходами по відношенню до громадян України, які працюють в Росії.

І, нарешті, четверта причина полягає в тому, що «візовий режим для Росії фактично ускладнить питання Криму та Донбасу, де, як би не хотіло російське керівництво, перебувають українські громадяни», — нагадав адвокат.