Голову Організації Об’єднаних Націй (ООН) стурбували події в зоні нагірно-карабахського конфлікту
«Генеральний секретар закликає всі сторони, що мають відношення до конфлікту, негайно покласти край збройним діям, повною мірою виконувати угоду про припинення вогню і негайно зробити кроки по деескалації ситуації», — цитує заяву Пан Гі Муна Центр новин ООН.
За словами представника генсека, його глибоко стурбували повідомлення про застосування важких озброєнь і великому числі жертв, в тому числі серед цивільного населення.
Пан Гі Мун ще раз заявив про повну підтримку зусиль Мінської групи ОБСЄ, а також всіх сторін, залучених у роботу з урегулювання цієї небезпечної ситуації та пошук шляхів мирного вирішення конфлікту. «Угода про припинення вогню в невизнаної Нагірно-Карабахської республіки (НКР) було підписано в 1994 році. З тих пір питання про нагірно-карабаському конфлікті постійно присутня в порядку денному ООН», — йдеться в повідомленні.
Спецпредставник НАТО на Південному Кавказі Джеймс Аппатурай зажадав припинення вогню в Нагірному Карабасі. Військовий чиновник висловив крайню стурбованість загостренням конфлікту, пише 1news.az.
Влада Ірану також заявили, що стурбовані подіями в Карабасі, закликавши Азербайджан і Вірменію до стриманості.
«Ми закликаємо наших північних сусідів до стриманості, відмовитися від ускладнення ситуації. Будучи свідками руйнівних дій радикальних угруповань у регіоні, зіткнення між Вірменією і Азербайджаном в Карабасі викликають стурбованість», — цитує агентство ІРНА слова речника МЗС Хосейна Джабер Ансарі.
У Вірменії повідомили про бої, що розгорілися на південному напрямку лінії зіткнення. «На південному напрямку зараз йдуть бої», — цитує «Интерфакс» прес-секретаря міністра оборони Арцруна Ованісяна.
Вранці військові Вірменії заявило, що азербайджанська сторона відновила артилерійський обстріл позицій армії оборони невизнаної Нагірного Карабаху. «3 квітня починаючи з 6.00 годин противник відновив артилерійський обстріл карабахських позицій на південному напрямку лінії зіткнення», — наводить повідомлення ТАСС.
Обстріл за даними вірменської сторони, «ведеться з ракетно-артилерійських засобів із застосуванням бронетехніки».
У прес-службі Міноборони Азербайджану звинуватили Вірменію в обстрілі. Минулої ночі збройні з’єднання вірмен піддали обстрілу позиції ЗС Азербайджану на напрямках Тертер, Агредере і Фізулі, а також населені пункти, де проживає цивільне населення, наголошується в повідомленні.
Втрат з азербайджанської сторони немає. «Збройні сили Азербайджану продовжують контролювати оперативну обстановку на лінії фронту», — підкреслили в міністерстві.
2 квітня Вірменія і Азербайджан звинуватили один одного в масованих обстрілів. В Нагірному Карабасі почалися активні бойові дії.
Конфлікт щодо Нагірного Карабаху між Вірменією і Азербайджаном почався в лютому 1988 року. Тоді ж населена переважно вірменами Нагірно-Карабахська автономна область заявила про вихід з Азербайджанської РСР.
Пізніше Азербайджан в ході військового конфлікту 1992-1994 років втратив контроль над Нагірним Карабахом, 2 вересня 1991 року Нагірний Карабах проголосив незалежність. Вірменія підтримала республіку, через що розгорівся військовий конфлікт, що завершився в травні 1994 року підписанням домовленостей про перехід в режим припинення вогню і початку мирних переговорів під егідою Мінської групи ОБСЄ і при співголовуванні Росії, США і Франції.