Росія вважає Венеру "російською планетою"Російський політик, глава Роскосмосу Дмитро Рогозін назвав Венеру «російською планетою» і повідомив про намір відновити дослідження цієї планети

На Венеру Росія може відправити національну місію «Венера

— Д». Раніше до такої місії планували залучати американську сторону. Однак зараз реалізація «Венери-Д» планується без широкої участі з боку іноземних держав.

Рогозін заявив про відновлення дослідження Венери. І з упевненістю повідомив, що «Венера — російська планета». У планах Роскосмоса вивчити атмосферу планети і взяти проби грунту.

Про це повідомляє «Комерсант». Дослідження Венери входять в єдину державну програму космічної діяльності РФ на строго відведений період: 2021 — 2030 рр. Найближчий російський візит на Венеру запланований на 2027-2029 рр.

На сьогоднішній день зазначений проект поки не отримав необхідного фінансування. Раніше були висунуті припущення, що частини проектів з боку Америки і з боку Росії обійдуться в 34 мільярди рублів. Дещо раніше американські вчені виявили в атмосфері планети Венера фосін — це газ, імовірно має біологічне походження.

У дослідженнях брали участь вчені, що представляють вищі навчальні заклади двох країн. Зокрема, американський ВНЗ — Массачусетський технологічний університет і британський ВНЗ — Кардіффський університет. Після оприлюднення даних досліджень глава NASA Джеймс Брайденстайн акцентував увагу на першочерговому дослідженні Венери.