приготування антисептикуТак, Всесвітня організація охорони здоров’я справді рекомендує готувати антисептик самостійно

Цьому є декілька причин. По-перше, такий дезінфікуючий розчин коштуватиме значно дешевше, ніж засоби, які

випускаються промисловим методом. Для покращення епідеміологічної ситуації потрібно, щоб антисептиком користувались навіть громадяни, які відчувають фінансові труднощі.

По-друге, це гарантує захист від шахраїв та підробок. Людина буде знати, які саме компоненти та в якій кількості вона використала.

По-третє, відпаде проблема бактерицидних антисептиків. До початку пандемії приблизно 90% всіх дезінфікуючих розчинів були створені власне для інактивації бактерій. Вони не ефективні проти вірусів, у тому числі − проти коронавірусу.

 приготування антисептику

Головний компонент − етанол

Звичайнісінький етиловий спирт. Продукт, який виробляється в Україні в великих кількостях та вільно продається у будь-якій тарі. Можна брати як медичний, так й харчовий. Власне, важлива тільки міцність у 96%.
Етиловий спирт має різкий характерний аромат. Це дуже важливо. Користуючись антисептиком на спиртовій основі, ви не сплутаєте його з іншими рідинами. Тільки краще додати до розчину якісь барвник. Аби випадково не вжити його замість алкогольних напоїв.

Інші компоненти

Крім спирту вам знадобиться ще перекис водню, гліцерин та звичайна вода. Краще брати дистильовану воду, але якщо у вас немає такої можливості, можна обійтись звичайною кип’яченою.

Перекис водню беріть у 3% розчині. Цей компонент не деактивує віруси. Але ВООЗ рекомендує додавати його до розчину, щоб боротися зі спорами бактерій та деякими іншими хвороботворними організмами. Перекису потрібно небагато, приблизно в 8 раз менше, ніж спирту. В крайньому разі, якщо ви не маєте змогу дістати цей компонент, замініть його водою. Але бажано цього не робити.

А от гліцерин беріть обов’язково. Його потрібно додати до антисептика для того, щоб запобігти пересиханню шкіри рук. Бо якщо ви будете часто наносити спирт на шкіру, вона висохне, втратить еластичність та почне розтріскуватись. На поверхні з’являються невеликі рани, через які можуть потрапити мікроби. Тому не лінуйтесь та знайдіть 98% гліцерин. Його потрібно додати зовсім трішки.

Як готувати антисептик

Тут ми наводимо рецепт приготування 10 літрів дезінфікуючого розчину. Якщо ви готуєте іншу кількість − перерахуйте пропорцію.

Потрібно взяти:

  1. Спирт етиловий, 96% міцності − 8,333 літра.
  2. Розчин перекису водню 3% − 0,417 літра.
  3. Гліцерин 98% − 0,145 літра.
  4. Вода − 1,105 літра

Візьміть посудину об’ємом трохи більше ніж 10 літрів. Вона повинна щільно закриватись кришкою. Залийте спирт. Потім додайте інші компоненти. Закрийте посудину та добре змішайте всі компоненти. Розлийте їх по меншим ємностям.

Не забувайте, що етанол − речовина дуже летюча. Він швидко випаровується навіть за кімнатної температури. Тому й сам спирт, і приготований на його основі антисептик, потрібно зберігати в тарі, яка щільно закривається.

Завжди носіть із собою достатню кількість спиртового антисептика. Застосовуйте його кожного разу, коли ви торкаєтесь до поверхонь. Краще застосувати двічі, ніж пропустити хоча б один раз. Будьте здорові та бережіть себе.

Джерелоhttps://spirt-opt.site/