Важко уявити сучасне господарство без електропили, за допомогою якої можна виконувати багато корисної роботи. Однак це один із найнебезпечніших інструментів. Тому під час його використання потрібно дотримуватися правил. Розглянемо найголовніші.

На що звернути увагу

Потужність приладу залежить від струму. Перевірте перед роботою наявність необхідної напруги. Інструмент працює набагато краще, коли показники струму стабільні. Якщо потужність мережі падає хоча б на 15%, двигун матиме додаткове навантаження. Це призведе до скорочення ресурсу роботи. Під час розпилу твердої деревини мотор може почати «захлинатися», бо йому не вистачає потужності. Тому стабільний струм — важливий чинник, який треба враховувати перед початком роботи.

Не дозволяється використовувати прилад без перевірки працездатності. Огляньте електропилу, щоб оцінити цілісність базових компонентів:

  • систему подачі мастила;
  • конфігурацію блокування кнопки пуску;
  • бак для мастила;
  • гальма ціпка.

Зверніть увагу на наявність мастила на ціпку. Його брак може призвести до порушення роботи електроінструменту та небажаних наслідків. Здебільшого в моделях мастило наноситься автоматично. Перевірте ціпок і за потреби підтягніть його. Для цього підкрутіть регулятор, розташований на корпусі, тоді електропила буде працювати в потрібному режимі. Уникайте перенавантаження. Дайте пристрою охолонути через 20–30 хвилин роботи.

Як безпечно розпилювати

Найбільш небезпечним є ланцюг. Щоб звести до мінімуму можливий ризик, робочий пристрій має бути надійно зафіксований. Ланцюг може затиснути, що призведе до перевантаження. Якщо пилу все ж защемило, її потрібно відразу ж вимкнути. За раз розпилюйте одну, а не декілька гілок. Рухайте інструмент поступово, а не різко.

Дотримуйтесь таких порад:

  • Тримайте пилу обома руками. Це дає змогу добре контролювати її розташування та роботу.
  • Використовуйте засоби захисту — маску або окуляри, міцні рукавиці. Вони мають бути непошкодженими. Бажано, щоб усі частини тіла, включно шию, були затуленими. Можливі непередбачувані ситуації. Засоби захисту допоможуть уникнути негативних наслідків.
  • Стежте за положенням шини. Якщо вона поступово змінює розташування, це свідчить про перенавантаження або інші проблеми.
  • Забороняється тримати пристрій у робочому стані на рівні голови, особливо, якщо на певній відстані перебувають інші люди.

Головна помилка під час роботи — сильне натискання на електропилу. Потрібно використовувати лише особисту вагу інструменту. Сильний тиск на двигун створює навантаження, яке не передбачене потужністю. Це призводить до перегріву і скорочення терміну експлуатації. За надмірного натискання шину може причавити деревина. Дотримання цих простих порад під час роботи з електропилою захистить не тільки вас, а й оточення.