12 жовтня у Дрогобицькій ратуші відбувся офіційний прийом Надзвичайного і Повноважного Посла Латвійської Республіки в Україні Аргіти Даудзе
Дипломатична леді Литви прибула в компанії ще двох цікавих людей: депутата Ялгавської міської ради, історика Андріса Томашунса та капрала Національної гвардії Латвії, студента історичного факультету Юріса Томашунса. Свій візит до Дрогобича Аргіта Даудзе пояснила бажанням латвійського посольства якомога ближче пізнати регіони України. Львівщина – той край, де з Латвією налагоджена міцна співпраця. У цій царині дипломатична гостя і відзначила принадливість Дрогобич, який може похизуватися багаторічною партнерською співпрацею з латвійським містом Смілтене.
Поміж тим, пані Посол на завершення вступного слова висловила жаль, що до Дрогобича навідалася востаннє, бо у грудні спливає термін її роботи в дипломатичній установі України. Аргіта Даудзе відрекомендувала своїх двох супутників, які жваво повели бесіду далі. Позаяк візитери з Латвії виявили бажання обмінятися досвідом роботи скаутських організацій, то на зустріч до світлиці в чисельному представництві запросили дрогобицьких пластунів. Юріс Томашунс, який сам пройшов скаутський вишкіл, охоче ділився інформацією про особливості діяльності цієї патріотичної організації в його країні. Дрогобицькі пластуни роз’яснювали закордонному товаришеві по духу, символи свого однострою. Як відзначив Юрій Томашунс, останнім часом під впливом подій в Україні у Латвії великий наплив як в Національну гвардію, так і скаутську організацію, де переважно і гартують майбутніх військових. З великою прихильністю і душевним переживанням про Україну і її народ відгукувався батько Юріса Андріс Томашус.
«Ви сьогодні перебуваєте на рубежі цивілізації. Своєю кров’ю ви захищаєте і нас», — емоційно висловився латвійський історик. На завершення Андріс Томашус не без інтриги попросив дозволу дещо сказати і, коли цей дозвіл йому люб’язно надали, залу збадьорило піднесене: «Слава Україні!»
Холод і сльота не відбили бажання у латвійців пізнати Дрогобич. Те, що становить духовну і культурну спадщину міста, варту уваги іноземних гостей, латвійській трійці професійно презентували завідувач відділу історії музею «Дрогобиччина» Марія Головкевич та історик-краєзнавець Ігор Чава.