хабарі в судахХабарник вимагав загалом $2 тис. за визнання права власності на частину квартири

Військова прокуратура Львівського гарнізону спільно з правоохоронцями 18 травня затримали помічника судді Дрогобицького районного суду Львівської області під час одержання $1 тис. хабара.

Помічник судді вимагав $2 тис. в українця за вплив на прийняття рішення суддею у цивільній справі – про визнання права власності (на частину квартири) й оформлення спадщини.

Заявник звернувся до правоохоронців, повідомивши, що помічник судді сказав йому, що в разі несплати вказанох суми цивільну справу він програє і рішення буде прийнято не на його користь.

Правоохоронці задокументували факт одержання неправомірної вигоди на загальну суму $2 тис. Після одержання другої частини хабара у розмірі $1 тис. помічника судді затримали. Гроші заявник передавав посередникам у транспорті або кафе.

«Перший раз 1 тис. доларів заявник передав через посередника, а вже той передав їх помічнику судді. Другий раз грошові кошти передавалися також через посередника, який передав гроші за вказівкою помічника іншому посереднику, а вже інший посередник передав їх помічнику», – зазначив військовий прокурор Львівського гарнізону Владислав Савинець.

хабарі в судах

Під час обшуку помічника судді працівники військової прокуратури відзначили матеріальне становище, яке значно перевищує його дохід. На зарплату приблизно у 5 тис. грн у 31-річного помічника власний будинок з дорогими меблями, дві машини марки BMW та Volkswagen Passat. На які гроші помічник заробив вищезгадане майно також перевірять.

Наразі з’ясовують, чи причетний сам суддя до вчинення кримінального порушення.