Чи є хтось в Дрогобичі, хто не чув про Олександра Магльону? Сумніваємося. Політики, громадські діячі, економісти, люди культури, мистецтва, бізнесу, журналісти, краєзнавці, директори заводів та чиновники – кожен з них чув це прізвище
«Преодоление, постоянное и неукротимое, необходимо для того, чтобы родилась вселенная по имени Человек. Упорное и неутомимое преодоление нужно, чтобы она состоялась. И лишь растворившись во Вселенной сможешь ты, Человек, познать: не напрасным ли было оно, твое преодоление.»
Из повести Александра Маглены “Преодоление”
Якщо ж поставити питання по-іншому, а саме, чи достатньо добре в Дрогобичі знають Олександра Магльону, то відповідь буде зовсім інша. Ні, не знає його Дрогобич достатньо добре, принаймні так добре, як знають його в Києві, у Варшаві, у різноманітних фондах, які мали за честь співпрацювати з цією людиною.
Сам він не ганяється за славою, популярністю, не рекламує свої послуги, не хвалиться здобутками. Словом, діє за принципом: «Добрий майстер реклами не потребує». Чи не тому і нова книга «Подолання» авторства Олександра Магльони вийшла досить невеликим тиражем, а на презентацію запросив тільки своїх найближчих друзів.
Презентація книги «Подолання» пройшла 3 березня в приміщенні редакції дрогобицької газети «Галицька Зоря». «Я спеціально не встаю, щоб не вивищуватися», – каже Олександр Магльона і коротко розповідає історію написання твору. Після автора говорять ті, хто вже прочитав книгу – заступник голови Дрогобицької РДА Іван Мізерник, колишній голова Дрогобицької РДА, підприємець Михайло Кравець, громадські діячі Хосе Турчик, Євген Майданюк, Ярослав Янишин, фермер Ярослав Бігуняк, краєзнавець Роман Пастух, головний редактор радіо «Франкова земля», поет-пісняр Йосип Фиштик та інші. У їхніх виступах немає солодкого меду похвали чи лукавого підспівування автору. Замість цього – роздуми про долю Дрогобича, спогади про втрачені перспективи, визнання правдивості слів, прогнозів, афоризмів, думок Олександра Магльони, вміщених в 15 розділах «Подолання».
«Подолання» – не перша книга Олександра Магльони. У 2003 вийшла його книга «З цим іду», а багато публіцистичних статей автора побачило світ в газеті «Нові Горизонти», шеф-редактором якої він є, та в інших виданнях, в тому числі в мережі Інтернет.
Своєрідний підхід до визначення проблеми та ідентифікації шляхів її вирішення, тонкий гумор та аристократичне нехтування непотребом, філософські вкраплення і здоровий прагматизм – це його оригінальний почерк. За ним впізнаєш статті, навіть якщо вони й не підписані справжнім прізвищем автора, чи його творчим псевдонімом «Олександр Калюс», котрий нагадує пану Магльоні дитячі роки.
Презентацію книги «Подолання» Олександр Магльона приурочив до свого 65-літнього ювілею, який він відзначив 2 березня. Відповідно відгуки побратимів про книгу перепліталися з вітальними словами. Презентація завершилася лотерею та розіграшем призів, і, звичайно ж, продовженням невимушеного спілкування у дружньому колі.
— Я знав Магльону, як журналіста, але не знав, що в нього такий потужний письменницький талант, – каже краєзнавець Роман Пастух. – Це міг бути потужний прозаїк.
Але Олександр Магльона не шкодує, що видав всього три книги. Робота, яку він робив і робить в дещо іншому сегменті життя, ніж красне письменство, є для нього важливішою. І не лише для нього, а й для громади, для суспільства. Проекти, які без нього не були б реалізовані, сприяють співпраці між Україною та Польщею, порозумінню між нашими двома народами, відкривають Україну на Європу, на світ, на міжнародні фонди.
Часто люди не помічають роботи, котра насправді має велике значення. Часто люди не звертають уваги на осіб, котрі змінюють вектори руху суспільства, а відтак є вершителями їхньої долі. Часто люди не цінують власних пророків, вдивляючись у далечінь за чужими. Олександр Магльона це знає. Його загадкова посмішка приховує не менше, ніж посмішка Джоконди. Щоб розшифрувати її хоча б частково, просто необхідно прочитати книгу «Подолання/Преодоление».
О, Господи! Ще один графоман!