Партія УДАР- акція проти поборів12 червня активісти партії УДАР м. Дрогобич прийняли участь у Всеукраїнській акції «Змусимо Державну міграційну службу ПРАЦЮВАТИ ЧЕСНО»

Мало чи не кожному Дрогобичанину починаючи з 18 років і закінчуючи людьми поважним віку знайома ситуація з отриманням закордонного паспорту. Хтось отримує його вперше, а хтось чи не кожен рік новий і пов’язано це не з тим, що наші люди мають такі статки, щоб постійно їздити відпочивати за кордон, а з банальною проблемою можливості заробити на хліб насущний, так як дома наші руки нікому не потрібні.

Всім відомо, що епопея з отриманням закордонного паспорту починається з відвідин Державної міграційної служби (колишній ВВІР) де Ви отримуєте перелік рахунків, які потрібно оплатити. І тут починається саме цікаве, так як частина нікому не зрозумілих послуг є НЕЗАКОННОЮ !  Але незважаючи на будь-які ваші заперечення та посилання на букву закону, ви не отримаєте закордонного паспорту не сплативши ВСІ рахунки, що вам виставила міграційна служба.

Тепер давайте подивимось, що на це каже Закон.

Витяг з порядку централізованого оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Даний порядок затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2013р. № 185.

1. Кожен громадянин України має право на отримання паспорта для виїзду за кордон.

2. Для оформлення паспорта для виїзду за кордон особа подає:

— заяву – анкету (заповнює службовець у відділенні ДМС)

— паспорт громадянина України

— свідоцтво про народження (у разі оформлення закордонного паспорта вперше)

— платіжний документ про сплату державного мита з відміткою банку, або копію  документа про звільнення від сплати державного мита

— особи віком від 18 до 25 років, які підлягають призову на строкову військову службу, також подають довідку відповідного військового комісаріату, щодо можливості виїзду з України, якщо інше не передбачене законом

3. Паспорт для виїзду за кордон видається територіальним органом, або підрозділом ДМС:

— не пізніше ніж 30 календарних днів з дня оформлення заяви-анкети на його отримання

— не пізніше ніж 10 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети на його термінове отримання

Державне мито за видачу паспорта громадянина України для виїзду за кордон, або обміну цього паспорта становить 170 грн., термінове отримання 340 грн.

Взагалі не потрібні платежі

—          Довідка про несудимість

—          Поліс страхування

—          Послуги із фотографування

А що ж кажуть нам в ДМС м.Дрогобич

—          Держмито 170 грн.

—          Бланк паспорта 120 грн

—          Послуги 87,15

Всього 377,15

Тобто ми отримуємо суму до сплати, яка більше ніж в двічі перевищує цифру вказану в законі.

Виконуючи один з пунктів своєї передвиборчої програми, щодо боротьби з корупцією      в органах державної влади, 12 червня активісти партії УДАР м. Дрогобича (Голова партії В.Ямельницький)  взяли участь у Всеукраїнській акції «Змусимо Державну міграційну службу ПРАЦЮВАТИ ЧЕСНО». Зміст акції полягав у інформуванні громадян, які оформляють документи на отримання закордонного паспорту, про реальну його вартість згідно закону, що дасть їм можливість відстоювати свої права у ДМС. Також партія УДАР запровадила гарячу телефонну лінію, куди можуть звернутися громадяни, якщо їх у ДМС змушують представляти додаткові довідки або сплачувати додаткові рахунки

Гаряча лінія 032-245-22-64 Гаряча лінія

К’отермак