Дрогобич новини - владаУ вівторок, 26 серпня, відбулася оперативна нарада у Дрогобицькій міській раді

Про господарські справи у місті доповідав Іван Лепкий — директор департаменту міського господарства.

За його словами, зараз призупинено видачу дозволів на встановлення індивідуального опалення.

Що стосується ремонту доріг, то на даний час відремонтовано вулиці Грушевського, Шашкевича. Розпочато роботи на вулиці Чапельського. Через фінансову заборгованість асфальтування вулиць Л. Українки та частини Самбірської планується у вересні. Щодо ділянки вул. Самбірської від перехрестя Наливайка до с. Лішня, то перед капітальним ремонтом проведуть роботи по встановленню каналізаційних дощових водовідводів.

Також, Іван Лепкий доповів про хід виконання робіт, пов’язаних з упорядкуванням каналізаційного колектора по вулиці Самбірській.

За фактом виявлення спроби спилювання частини системи центрального фонтану, посадовець звернувся до міліції з проханням посилити охорону на площі Шевченка.

На завершення службовець подякував комунальникам за чистоту у місті під час відзначення 23-річниці Незалежності України.

Василь Пецюх, міський голова Стебника, доповів про справи у місті. За його словами у місті освятили новий храм, відремонтували вулицю В. Великого. Також очільник міста заявив, що святкування Дня міста відмінено через ситуацію в країні.

Про фінансові справи, недовиконання бюджету та невтішні прогнози доповів перший заступник — Іван Даців.

Роман Курчик, секретар міської ради, в першу чергу, подякував усім організаторам відзначення 23 річниці Незалежності України. На майбутнє посадовець запропонував поставитися більш відповідальніше як комунальникам, так і власникам приміщень до створення святкової атмосфери на вулицях міста.

Щодо політичної ситуації в країні, то Р. Курчик наголосив, що відповідно до заяви Президента, в Україні стартувала передвиборча кампанія до Верховної ради.

Про події в місті. Минулого тижня у Дрогобичі, в кафедральному соборі Пресвятої Трійці, відбувся Чин архієрейської хіротонії отця Григорія Комара. Тепер місто Дрогобич має другого владику-помічника Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ.

Акцентував увагу присутніх секретар міської ради і на негативних процесах, які мають місце у суспільному політично-економічному житті міста. Щодо діяльності виконавчого комітету, то за словами депутатів, вони обирали новий склад для того, щоб ті приймали відповідальні рішення, а не займалися популізмом. Оскільки зараз країна знаходиться у стані неоголошеної війни, то усе місто повинне працювати на забезпечення армії, чим активно займається координаційний центр «Дрогобич SOS — допомога армії». Проте, в місті знаходяться й такі, які не усвідомлюють того, що час змінився, а далі продовжують займатися порушенням усіх законів та етичних норм. Про це свідчить самовільна забудова на вул. В. Великого та у центрі міста біля торгового кооперативу. З цього приводу Роман Курчик звернувся в черговий раз до правоохоронних органів з пропозицією вживати жорсткіших заходів і нагадав, що одним із шляхів порятунку міста є Програма «Безпечне місто», яка є вартісною, але ефективною. Тому депутатам, після того, як вони відмовилися прийняти рішення про впровадження програми, буде запропоновано повторно проголосувати це рішення, оскільки досвід показує, що воно буде правильним.

Опісля Роман Курчик надав слово Олегу Яводчаку, начальнику відділу культури, для доповіді про поїздку в зону АТО. Посадовець повідомив, що посилки доставлені за місцем призначення, але є проблема з тими посилками, адресати яких перебувають на передовій. Якщо воїни беруть участь у прямих військових діях, то доступу до них нема. Втішною новиною для усіх було те, що наші військові забезпечені продуктами харчування та водою. Єдині потреби, які зараз стануть нагальними — теплий одяг, взуття та амуніція. Важливою для воїнів є ротація, адже вони уже кілька місяців відірвані від родин та домівок.

Микола Летнянчин, керівник відділу з надзвичайних ситуацій, повідомив про діяльність фонду розвитку Дрогобича та успішну його фінансову перевірку прокуратурою, оскільки основна частина коштів спрямовується на потреби військової частини. Також посадовець звернувся до всіх з пропозицією дирекції НПК «Галичина» про розробку заходів безпеки та цивільного захисту з метою уникнення терактів на території заводу, які можуть мати наслідки техногенної катастрофи для міста.

На завершення Роман Курчик доповнив попереднього доповідача, що керівництво нафтопереробного заводу запропонувало активну співпрацю та ряд безкоштовних послуг для міста.