Сімейний лікарВізьмемо для прикладу Львівську область, дані про виплати за січень та лютий 2019 року

Принцип «гроші йдуть за пацієнтом» значить буквально наступне — Національна служба здоров’я України щомісяця

виплачує закладам охорони здоров’я стільки грошей, скільки пацієнтів вони обслуговували (уклали декларацій). Це може бути як лікарня, так і звичайний ФОП, що надає медичні послуги. Всі дані відкриті на сайті НСЗУ, — пише розробник системи ProZorro Володимир Фльонц.

Сімейний лікар

Візьмемо для прикладу Львівську область, дані про виплати за січень та лютий 2019 року, подивимось на тих лікарів, що оформили свою діяльність як ФОП і надають послуги самостійно. Відсортуємо їх за сумами отриманих грошей…

І побачимо, що три з чотирьох лікарів, які отримують більше 100 тисяч в місяць, прописані в селах, а четвертий — у райцентрі (дані з реєстру ЄДРПОУ).

Перший лікар: ФЕДЕНКО НАТАЛІЯ, 1971 р.н., Львівська обл., Сколівський район, місто Сколе, отримано 225993 грн.

Другий лікар: НІКОНОРОВ ВАЛЕРІЙ, 1971 р.н., Львівська обл., Городоцький район, село Черляни, отримано 147149 грн.

Третій лікар: РОНДЯК ОЛЕКСАНДРА, 1966 р.н., Львівська обл., Стрийський район, село Слобідка, отримано 140723 грн.

Четвертий лікар: ЗУБРИЦЬКА НАДІЯ, 1966 р.н., Львівська обл., Городоцький район, село Переможне, отримано 92414 грн.

Подивіться уважно: лікар-ФОП в селі, без хабарів, вже сьогодні здатен отримувати 100-200 тисяч гривень на місяць. Це не казка, не політичні обіцянки. Це вже реальність.

Я не знаю всіх подробиць, можливо, у кожного ФОП-а ще є наймана медсестра або навіть лікар, але подумайте, скільки сімейних лікарів може мати ФОП в селі?

Що це значить для нас з вами? Що ми, як пацієнти, для лікаря стали прямим прибутком. Якщо лікар втрачає пацієнта — він втратить і гроші.

При цьому, ви більше не «кріпосний», приписаний до полікліники, а самі, через декларацію, обираєте собі лікаря. І в будь-який момент можете його змінити.

Як такий лікар буде триматись за своїх пацієнтів? Чи буде він ризикувати цими грошима заради хабарів?

За часи незалежної України змінилось 22 (двадцять два!) міністра охорони здоров’я. Двадцять один не зміг запропонувати сільській медицині нічого. Доктор Уляна Супрун змогла. Покажіть цей пост знайомим лікарям.

Сімейний лікар

Зазначимо, що в поліклініках зарплати можуть бути меншими, а то й взагалі не вирости. Заклади отримують гроші від держави за пацієнтів, з якими лікарі підписали договори. Але керівництво може вирішити, що за ці кошти доцільніше провести, скажімо, ремонт, ніж виплатити їх, як зарплати. Ситуація різна не тільки в різних містах, а й в різних поліклініках одного міста.

Також важливо, що вказані кошти є доходом, а не зарплатнею лікарів, про яких ідеться у матеріалі. Після усіх виплат зарплатня може бути меншою — наприклад, для лікарів, що є ФОП-ами, виплати можуть складатися з оплати послуг персоналу, утримання амбулаторії тощо.

Джерело: texty.org.ua

Також по темі skyclinic.ua