ОДИН ІЗ НАЙСТАРІШИХ ПАТРІАРХАТІВ СВІТУ ВИЗНАВ ПЦУОлександрійський патріархат, який є одним з найстаріших після Вселенського патріархату, офіційно визнав автокефальну ПЦУ

Багато інших помісних церков уже заявляли, що будуть

визначатись щодо свого ставлення до Православної церкви України після того, як її визнають старі патріархати, такі як Олександрійський.

Олександрійський патріархат, який є одним з найстаріших після Вселенського патріархату, офіційно визнав автокефальну Православну церкву України. Про таке повідомляє BBC.

Слід зазначити, що Олександрійський патріархат став першим серед старих патріархатів православного світу (після Константинополя, який надав томос), що почав євхаристійне (церковне) спілкування з ПЦУ та почав поминати її предстоятеля.

Таким чином, визнання Олександрійським патріархатом ПЦУ стане потужним сигналом для всього православного світу. Адже багато інших помісних церков уже заявляли, що будуть визначатись щодо свого ставлення до Православної церкви України після того, як її визнають старі патріархати, такі як Олександрійський.

Це визнання відбулось після подібного кроку Грецької православної церкви, яка також розпочала євхаристичне спілкування з автокефальною Православною церквою України.

Слід зазначити, що Євстратій Зоря на своїй сторніці у Facebook підтвердив інформацію.

«Сьогодні, 8 листопада, Патріарх Олександрійський і всієї Африки Феодор ІІ під час літургії в день Собору Архістратига Михаїла (за новим стилем) у храмі Архангелів (El-Zaher, Daher, Каїр, Єгипет) під час Божественної літургії поминав ім‘я Митрополита Київського і всієї України Епіфанія як Предстоятеля автокефальної Православної Церкви України», — йдеться у тексті повідомлення.