Депутат Львівської обласної ради від Дрогобиччини Михайло Задорожний звернувся з відкритим листом до мера Дрогобича Т. Кучми, в якому просить не втягуватися у протистояння з громадою села Брониці
«Шановний міський голово, прошу Вас відкликати збір підписів дрогобичан з приводу блокування Броницького сміттєзвалища. Адже це призведе до протистояння між громадами м. Дрогобича та с. Брониці і наслідки можуть бути непередбачувані. Потрібно вирішувати господарські питання на взаємовигідних умовах обох громад. Окремо звертаюся до мешканців м. Дрогобича та с. Брониці: не дайте втягнути себе у протистояння, а шукайте компроміс», – пише обласний депутат.
Нагадаємо, що жителям села Брониця набридло, що їхню територію перетворили на смітник, куди звозяться тверді побутові відходи (сміття) з усього Дрогобича і вони сказали рішуче «Ні!» подальшому визиску земель села. Натомість влада Дрогобича вирішила змусити броничан змінити свою думку. Щоб посилити тиск на Броницю, прес-служба Дрогобицької мерії розіслала всюди текст так званого «Звернення дрогобичан до громади села Брониця». В цьому «зверненні», підготовленому у стінах мерії, блокування дороги, яка веде до Браницького сміттєзвалища, названо акцією «без конструктивного діалогу». а броничан звинувачено в тому, що «жодного розуміння і поступу з боку громади Брониці немає». Після цього влада Дрогобича перерахувала всі свої «благодіяння» для жителів Брониці.
Особливо цікавим є пункт звернення, в якому вказано: «Тому, ми – жителі Дрогобича, наполягаємо на конструктивному діалозі та спільному напрацюванні подальших кроків виходу з ситуації…». Така постановка питання свідчить про нав’язування дрогобичанами своєї точки зору. Виникає логічне питання – як можна наполягати на «конструктивному діалозі»? Зрозуміло, що такі формулювання тільки ображають броницьку громаду.
Така позиція міської влади Дрогобича навряд чи сприяє конструктивному діалогу та порозумінню, а намагання тиснути на броничан за посередництвом ЗМІ та відкритих листів зі збором підписів «ініціативною групою» може призвести до непередбачених наслідків. В цій ситуації депутат Львівської обласної ради від Дрогобиччини Михайло Задорожний проявив мудрість, порадивши владцям Дрогобича не нагнітати ситуацію, а шукати компроміс.
За «сміттєву кризу» Дрогобич має дякувати колишньому мерові міста Котермака Миколі Гуку. До 2006 року був підготовлений інвестиційний проект, згідно якого інвестори з Франції мали намір збудувати на території села Воля Якубова сміттєсортувальну станцію та сміттєпереробний завод. Від цього виграли б усі міста регіону та село Воля Якубова. Меморандум про наміри був підписаний представниками інвестора та тодішніми міськими головами Дрогобича Михайлом Лужецьким, Трускавця Левом Грицаком, Борислава Миколою Тустановським. В 2006 році пройшли місцеві вибори і мером Дрогобича став Микола Гук. Він категорично відмовився від участі в цьому інвестиційному проекті, заявивши, що Дрогобич самостійно будуватиме сміттєпереробний завод. Оскільки без Дрогобича інвестиційний проект був приречений на збитковість, то його довелося згорнути. Пан Гук завод так і не збудував, як і його наступник на мерській посаді Олексій Радзієвський. В результаті Дрогобич і далі возив сміття в Броницю, проте колись цьому мусів настати край.