Родини переміщених осіб, які втратили власні домівки через війну та знайшли нові оселі у Дрогобичі радіють обновкам

12 сімей внутрішньо переміщених осіб, які цієї осені отримали ключі від осель в новозбудованому будинку на вулиці Пилипа Орлика, що у Дрогобичі, в ці дні доукомплектували свої квартири необхідною технікою.

За сприяння релігійної Місії «Карітас-Спес» Львівської Архідієцезії Римсько-Католицької Церкви родини ВПО отримали нові холодильники. Побутову техніку у кожну оселю доставили представники Місії «Карітас-Спес». Місія тісно співпрацює із Дрогобицькою міською радою, зокрема Управлінням соціального захисту населення.

Нові холодильники доповнила оселі, які внутрішньо переміщеним особам із здачею будинку в експлуатацію, передали із ремонтами та необхідним обмеблюванням – кухнями, газовими плитами, спальнями та вітальнями. Родини переміщених осіб, які втратили власні домівки через війну та знайшли нові оселі у Дрогобичі радіють тому, що мають змогу розпочати новий етап свого життя із чистого аркушу в комфортних та облаштованих оселях.

Додамо, будівництво модульно-каркасного будинку на вулиці П. Орлика у Дрогобичі стартувало весною 2022 року. В експлуатацію житло здали під кінець листопада 2023 р. У новобудові 12 просторих квартир, із них 4  – однокімнатних та 8 – двокімнатних. В кожній оселі здійснено ремонт та встановлено необхідні меблі.

До спорудження будинку було залучено кошти із бюджетів різних рівнів: державного бюджету – 6,0 млн.грн, міського – 10 млн.грн, обласного – 600 тис.грн. Окрім цього, майже 1 млн. грн на спорудження житла для ВПО вдалось акумулювати від благочинних пожертв, які безпосередньо склали працівники виконавчого комітету Дрогобицької міської ради, відділів та структурних підрозділів мерії, а також окремих благочинців. До облаштування квартир меблями та побутовою технікою долучились міста-побратими Дрогобича, зокрема Битом, а також міжнародні фундації і благочинці.