поширення коруЗа словами Олега Когута, останнім часом на Львівщині, як і загалом в країні, значно ускладнилася епідемічна ситуація щодо захворюваності на кір

Директор ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» Роман Павлів рекомендує тимчасово заборонити дітям, які не мають щеплення або ревакцинації від кору, відвідувати дошкільні та шкільні навчальні заклади усіх форми власності.

Відповідного листа він скерував у департамент охорони здоров’я та департамент освіти та науки ЛОДА, повідомив заступник директора львівського обласного лабораторного центру Олег Когут у своєму блозі на Zaxid.net.

Як відзначають медики, на такі кроки уже пішли в Одеській області та у Києві.

«Чому ж сталася така ситуація? Від початку цього століття в Україні, та і в Європі, вже зареєстровано три епідемії цієї хвороби. При цьому спостерігається досить чітка періодичність – 2001, 2006, 2012 роки, тобто кожні 5-6 років. І от пройшло чергових п’ять років і знову маємо зростання захворюваності на кір. Наразі це ще не епідемія», – відзначив він.

«Небезпека кору ще й у тому, що хвора людина стає заразною за декілька днів до появи висипу і буде заражати усіх довкола. При цьому, можливість заражати у вірусу кору дуже висока: якщо біля хворого було 100 осіб, які не були щеплені і не хворіли на кір, то до 90 з них обов’язково захворіє», – наголосив Когут.

На Львівщині з середини грудня минулого року і на даний час триває спалах кору і серед дорослих, зокрема серед працівників підприємства «Фуджікура», де станом на 11.01.2018 року захворіло 50 осіб, у тому числі п’ятеро дітей, які контактували з хворими батьками – працівниками підприємства. Діти не були вакциновані від кору.

У новому році уже захворіло на кір 56 мешканців області, серед яких 36 дітей, з них 26 (72%) не щеплені.

Кількість хворих у грудні 2017 року та перші дні нового року свідчить про різке погіршення ситуації щодо захворюваності на кір, що можна розцінити як спалах цієї інфекції в області. Ситуація ускладнюється тим, що у нас є значна кількість дітей, які не мають щеплень від кору.