новини трускавця - дрогобиччинаБлага ідея вшанувати Героїв Майдану вартувала б абсолютної підтримки громадськості, якби не одне «але»

Нещодавно Трускавецька міська рада оголосила конкурс на кращий ескіз проекту із влаштування скверу та встановлення пам’ятного знаку (скульптурної композиції) щодо відзначення загиблих Героїв Майдану. Блага ідея вшанувати Героїв Майдану вартувала б абсолютної підтримки громадськості, якби не одне «але». В чому це «але» полягає, розповість громадський діяч Сергій Розора, який і запропонував «Трускавецькому віснику» висвітлення цієї теми.

— Для влаштування скверу Героїв Небесної Сотні пропонується земельна ділянка, що знаходиться на перехресті вулиць Шевченка та Бандери, – каже пан Сергій. – Мені здається, що у виконкомі просто захотіли скористатися моментом, щоб відібрати цю землю у ЗАТ «Трускавецькурорту», який раніше там хотів зробити сквер імені Івана Терещука. ЗАТу подали пропозицію, від якої той фактично не може відмовитися, бо ж як? Хіба хтось проти вшанування Героїв Небесної Сотні?

Сергій Розора каже, що має пропозицію кращого та більш підходящого місця для спорудження пам’ятника Небесній Сотні. І місце це – на Площі Незалежності, в самому центрі Трускавця.

новини трускавця - дрогобиччина— Бо хто буде ходити туди до міської ради, вклонятися нашим Героям? – риторично запитує пан Сергій. А тут, на центральній курортній площі, де, до речі, раніше планувалося встановити Монумент Свободи, просто ідеальне місце, вважає громадський діяч.

Конкурс на кращий ескіз проекту «По влаштуванню скверу з встановлення пам’ятного знаку (скульптурної композиції) щодо відзначення загиблих Героїв Майдану» від Трускавецької міської ради є чомусь закритим, визначати, як вшановувати наших Героїв, будуть чиновники, серед яких є і досить одіозні фігури. Готове рішення громаді подадуть на тарілочці вже після Великодня, десь у травні. Не виключено, що митецька цінність монументу може бути такою ж, як і сумнозвісний пам’ятник Бандері. Але все це домисли, про які говорити, можливо, дещо передчасно. Натомість саме тепер треба піднімати питання місця для вшанування Героїв Небесної Сотні і місце це повинно бути не десь на задвірках, а в центрі Трускавця. Бо тільки тоді цей пам’ятний знак матиме виховне значення і для громади міста, і для гостей курорту, вважає Сергій Розора та додає, що монумент Небесній Сотні міг би бути органічною складовою планованого колись (ще з 1990-х років) пам’ятника нашій Незалежності.

А від нас додамо, що Сергій Розора не врахував одного – що цей монумент пам`яті Героїв Небесної Сотні може заважати торгівельним яткам вічно «святкової» ярмарки китайських сувенірів. І коли приходиться вибирати між прибутком та мораллю, то для певних посадових осіб це взагалі не питання.

А Небесній Сотні – слава і честь. Тільки вмирали вони не за таких, які зараз прикриваються їхнім іменем та будують на смерті Героїв свої передвиборчі кампанії.

Володимир Ключак