новини України - залізна дорогаДо Нового року залізничні квитки в Україні подорожчають в 2,5 рази «Приємний» сюрприз готують перекупники.

У з/д касах готуються до новорічного ажіотажу. Вже завтра, з 8 ранку, почнеться продаж квитків на святкові дні (за 45 діб) — 27 грудня, у четвер купимо на 28-е і т. д. до речі, квитки на дати з 25 по 30 грудня традиційно подорожчають приблизно на 10% (в залежності від класу вагона, напряму і т. д. Тимчасове подорожчання відбувається щорічно перед Новим роком, на травневі свята і в сезон літніх відпусток).

Цікаво, що один день у році проїзні документи на поїзди дешевшають на цілих 30% — це 31 грудня. А вже 1 січня їх можна купити за звичною ціною. Наступна хвиля здешевлення (майже на 10%) з 21 по 31 січня — коли після закінчення свят попит на ж/д квитки падає.

А тим часом перекупники готуються до прибуткового сезону. «У нас квитки завжди можна знайти. Але продавати менше, ніж у 2-2,5 рази дорожче не буду, — каже перекупник Віктор, що промишляє на центральному ж/д вокзалі столиці. — У середині грудня можуть і в три рази дорожче продати, покупці завжди знайдуться і не перебирають. Новорічні свята завжди прибутковіше, ніж літній сезон». Поки ж народ активно розкуповує квитки на доступні дати. Найпопулярнішими залишаються поїзди, що курсують в Ужгород і Львів. Вони продаються дуже швидко: так, 25 грудня на один з поїздів до Франківська ми побачили 10 купейних квитків, а через 10 хвилин — всього один. У прес-службі «Укрзалізниці» кажуть, що по мірі необхідності будуть додавати вагони, щоб квитків вистачило всім.

Між тим впровадження продажу квитків з QR-кодами, як переконалися «Вести» на своєму досвіді, не проходить гладко. Такий квиток, нагадаємо, можна купити через інтернет, роздрукувати і йти з ним на посадку у вагон. Провідник зчитає код за допомогою спеціального гаджета і пустить в поїзд. Поки такі квитки можна придбати на 10 поїздів, але до Нового року обіцяють впровадити систему на всі внутрішні потяги далекого прямування. Однак поки самі провідники просять пасажирів купувати звичайні квитки в касах.

«Зчитувальні пристрої глючать, з десятої спроби сканують код на квитку, — махає перед нами гаджетом один з провідників потягу «Київ — Дніпропетровськ». «Ідіть он у той вагон, там у провідника рука легка — відразу зчитає», — сміється його колега. Як пояснили нам в УЗ, незалежно, просканує пристрій код чи ні, в будь-якому випадку пасажир потрапить у свій вагон. «Зараз йде процес налагодження та бувають збої, — кажуть у відомстві. — Іноді пристрої важко зчитують код, якщо пасажир перегнув або потер квиток на місці QR-коду».

Джерело: vesti.ua