Чисте небо 2018«Чисте небо 2018»: в Україні прибудуть десятки бойових винищувачів і БПЛА

Навчання стартують 8 жовтня і триватимуть до 19 жовтня. Вони пройдуть на Хмельниччині та Вінниччині одночасно, із залученням величезної кількості військової техніки і

військовослужбовців з різних країн, передає ДНК з посиланням на «Український мілітарний портал».

Багатонаціональні міжнародні авіаційні навчання «Чисте небо — 2018» стануть одними з наймасштабніших в Україні. Як стало відомо, в Україну прибудуть учасники з США, Королевств Бельгії та Данії, а також Північної Ірландії. До них приєднаються учасники з Румунії, Польщі, Королівства Великобританії, Греції, Естонії, Королівства Нідерландів.

Чисте небо 2018

Відзначається, що під час навчань будуть задіяні понад 40 літальних апаратів, десятки ЗРУ і засобів радіотехнічних військ. Серед літаків, що постануть на навчаннях, будуть винищувачі з США McDonnell Douglas F-15. В Україні, до речі кажучи, вони прибудуть вперше з 1998 року.

Чисте небо 2018

Крім того, Штати покажуть в Україні більше десяти одиниць різної авіаційної техніки. Будуть представлені військово-транспортні літаки С-130 Hercules. На навчання також прибуде з США розвідувально-ударний безпілотник МQ-9. Що цікаво, МQ-9 розробила компанія General Atomics Aeronautical Systems. Цей безпілотник призначений для застосування в ВПС США, ВМС США і Британських Королівських ВПС.

Чисте небо 2018

Чисте небо 2018

В цілому Сполучені Штати Америки будуть представлені не тільки льотними екіпажами, а й наземними силами і засобами. Крім вищевказаних літаків, в Україні продемонструють і літаки-заправники КС-135 ВПС США, винищувачі F-16C польських і румунських ВПС і ін.