«Бєй хохлов!» - на футболіПодібне не вкладається в здоровій голові. Уявити таке нормальній людині надзвичайно важко.

Зараз же – 21 століття! А Україна відновила свою державність ще в 1991 році: 24 серпня Парламент схвалив Акт проголошення незалежності України. І ось дожилися… На нашій рідній українській землі прозвучало: «Бєй хохлов!». І прозвучало воно саме у вотчині Президента України Віктора Януковича – Донеччині, а конкретніше – на стадіоні «Донбас – арена», власником якого є найближчий соратник межигірського «аскета» Рінат Ахметов, який теж є і власником Донецького футбольного клубу «Шахтар» та одним із чільних фінансових стовпів нинішнього правлячого режиму партії регіонів і їхніх прислужників та маріонеток – комуністів.

Ця безпрецедентна подія сталася 4 серпня цього року під час футбольного матчу між «Шахтарем» і «Динамо» (Київ). Видно, що дане неподобство було сплановано заздалегідь, оскільки представники вболівальників «Шахтаря» з мегафонами піднялися на спеціально облаштоване підвищення глядацької трибуни та кличем: «Бєй хохлов!» призвали до фізичного насильства над своїми ж співвітчизниками – вболівальниками «Динамо». І стадіон почасти підтримав таку маячню та провокацію.

Мало того, так звані місцеві правоохоронці ніяк не відреагували на цей кричущий факт, промовчали також високі футбольні функціонери, наче і не було закликів до насильства та міжнаціональної ворожнечі. Немов води у рот набрали Віктор Янукович разом з Рінатом Ахметовим. Виходить, що міліція (та й інші правоохоронні органи) і Федерація футболу України контролюються людьми, які заохочують подібні протистояння у вболівальницькому середовищі, а звідси – і в українському суспільстві.

Підтвердженням цього буде відсутність санкцій по лінії футбольних структур до «Донбас – арени» та «Шахтаря», а також по лінії Міністерства внутрішніх справ України, Генеральної прокуратури України і СБУ – щодо насильницьких закликів та розпалювання міжнаціональної ворожнечі з боку частини недалеких вболівальників, які могли б вивести на своїх замаскованих кураторів – замовників. Але ж ворон воронові очі не виклює!

Впливові ляльководи даної провокації, які залишаються в тіні, чудово розуміють, що це – не просте футбольне хуліганство і звичайне протистояння між ультрас «Шахтаря» та «Динамо», оскільки образа прозвучала на адресу набагато ширшої аудиторії, а не тільки на адресу динамівських вболівальників. Вони свідомо вбивають клин і поглиблюють розкол по лінії «дончанє» і всі інші – «хохли», адже нам, мільйонам українських любителів футболу, плюнули в обличчя. Ця провокація зайвий раз підтверджує, що за спинами керівників вболівальницької спільноти «Шахтаря» стоять дуже серйозні люди, в головах яких і народжуються подібні злочинні сценарії, а вболівальники є тільки звичайними виконавцями і будуть крайніми у випадку реагування компетентних органів.

Від таких дій, як на «Донбас – арені», віє расизмом та великодержавним російським шовінізмом. Значить, комусь це потрібно… Кому? І кого збираються «спасать» ті людці, які, залишаючись невидимими для загалу за спинами футбольних вболівальників, провокативно закликають в Україні «біть хохлов»? Щось схоже в історії однієї зниклої імперії вже лунало…

Георгій МАНЧУЛЕНКО