гроші тікаютьКатастрофічна ситуація спостерігається в ерефійській банківській сфері

А все через непродуману зовнішню і внутрішню політику кремля. Банківська система мордору продовжує втрачати валюту, оскільки бізнесмени масово виводять її з

ерефійських банків, повідомляє ДНК з посиланням на «Фінанс. Ру».

Ось уже 4-й місяць поспіль різні корпорації виводять кошти з ерефійських рахунків. Така інформація випливає з даних, наданих в огляді по сектору Райффайзенбанк і статистики Центробанку.

Тільки в липні поточного року, за оцінкою даної фінансової установи, юридичні особи забрали 3 млрд доларів. Виведення коштів в липні 2018 року, імовірно, було пов’язане з необхідністю гасити зовнішній борг і виплачувати дивіденди. Так вважає аналітик Райффайзенбанку Денис Поривай.

Оскільки покрити відтік за рахунок повернення валютних кредитів банкам не вдалося, то погашення позик принесло лише 1,1 млрд. доларів. В результаті кредитно-депозитні операції забрали із системи 1,9 млрд доларів. Для компенсації нестачі банкам довелося запозичити 0,3 млрд доларів у нерезидентів, після чого продовжити розпродаж валютних цінних паперів, за рахунок яких вдалося виручити 3,7 млрд доларів.

В цілому помітного поліпшення ситуації з валютною ліквідністю в мордорі не відбулося. Втративши 70 млрд. рублів з рублевих клієнтських рахунків, банки наростили кредитування більш ніж на на 600 млрд. рублів.

Відповідаючи на питання, з яких причин бізнес масово виводить валюту і готується їхати з ерефії, експерти відповідають: розв’язана путіним війна в Україні, санкції і непродумана економічна політика (коли економіка такої великої країни майже повністю залежить від продажу енергоресурсів) — це основні чинники, що призвели до таких плачевних наслідків.