за майбутнєНайбільше підтримують 5 партій — опитування

На місцевих виборах, що відбудуться 25 жовтня, планують голосувати 61% українців, але якщо ситуація з коронавірусом погіршиться кількість охочих зменшиться до 51%.

Про це свідчать результати опитування соціологічної групи «Рейтинг».

Крім того, у разі загострення ситуації 21% вагається (50/50), чи приходити на дільницю, 9% — можливо прийдуть, а 17 — малоймовірно.

Визначилися за кого голосувати вже 58% респондентів, два тижні тому таких було 52%. 40% досі не знають, за кого віддати голос. Серед людей до 29 років визначилися, за кого голосувати, 63%. Натомість серед літніх людей від 60 років 67% не визначилися, за кого голосувати.

За результатами агрегованого рейтингу партій на місцевих виборах умовний 5% бар’єр долають п’ять партій (на основі відповідей респондентів, які визначалися):

  • за «Слугу Народу» — 16,7% голосів;
  • за «Опозиційну платформу — За життя» — 13,5%;
  • за «Європейську Солідарність» — 13,3%;
  • за «Батьківщину» — 8,6%;
  • за «За майбутнє» — 7,4%.

Натомість за «Голос» готові проголосувати 1,4% опитаних, «Радикальну партію Ляшка» — 3,3%.

Крім того, 28% респондентів очікують на значні фальсифікації на виборах, 48% — вважають, що будуть незначні, а 16% переконані, що фальсифікацій не буде.

Дослідження проводили 16-19 жовтня 2020 року, методом CATI. Загалом опитали 5000 респондентів від 18 років в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом населення.

Помилка репрезентативності дослідження: не більше 1,4%.

Коли місцеві вибори?

Вони відбудуться 25 жовтня. На них українці обиратимуть міських, сільських та селищних голів, а також депутатів обласних, районних, міських, сільських та селищних рад.

Це перші місцеві вибори за новим виборчим законодавством. Вони відбудуться за відкритими списками: тепер громадяни можуть обрати не лише політичну партію, а й конкретного кандидата зі списку політсили. Це означає, що виборці самі визначать, хто має представляти ту чи іншу партію в органах місцевої влади. Тобто список, який початково формує політична партія, може кардинально відрізнятися від того, який ми отримаємо після голосування. Усе залежить від виборців.