На Львівщині запрацювали мобільні групиЗа добу на Львівщині палії влаштували понад 100 підпалів сухої трави. На щастя, великих пожеж не трапилося

В області запрацювали мобільні групи, які патрулюють поля, щоб зупинити пожежі. Вчора, 4 квітня, палії влаштували 118

підпалів сухої трави, минулої суботи їх було 128. Про це повідомив заступник голови ЛОДА Юрій Холод.

За його словами, на паліїв склали 12 протоколів. Наразі штраф за підпал становить від 170 гривень.

«Знаю точно, що на Жовківщині організували 7 мобільних груп, до яких входять пожежники, поліція, громадські інспектори. Восьме авто, яке патрулювало поля, – сам голова РДА Роман Черніховський. Це вони відразу зранку зловили «на гарячому» палія трави у Куликові. Потім – у Гряді. За день склали 12 протоколів. На днях я мав особисту розмову на тему патрулів з заступником начальника Держекоінспекції на Львівщині Василем Стрищаком. Співпраця з цією структурою наразі дуже важлива, бо тільки її громадські інспектори в районах мають право складати протоколи на тих, хто палить траву. Нехай поки штраф малий – від 170 грн, але ми мусимо карати порушників закону, бо шкода від підпалів велика і страшна», – повідомив Юрій Холод.

Також читайте: На Дрогобиччині жахлива пожежа сколихнула ціле село (Фото, Відео)

Він також закликав всіх голів сільрад створити адміністративні комісії і також карати винуватців штрафами.

ЛОДА та Департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації запропонували депутатам Верховної Ради збільшити штрафи за підпали до 42 тисяч гривень і дозволити штрафувати порушників також поліції та пожежникам.