імунітет до коронавірусФахівці з Великобританії розібралися, чому діти менш уразливі перед новим небезпечним вірусом

До сих пір не вщухають суперечки про те, чи є діти більш захищеними від коронавируса чи ні. Фахівці з Великобританії

пояснюють, чому у дітей є «імунітет» від вірусу, пише «BBC.com, повідомляє Д-НК.

За повідомленнями BBC, на початку пандемії вважалося, що діти не можуть заразитися коронавірусом, проте статистика в різних країнах показує, що кількість інфікування у дітей таке ж, як і у дорослих. «Просто, коли вони заражаються інфекцією, у них з’являються більш легкі симптоми», — говорить Ендрю Поллард, професор Оксфордського університету.

Крім того, за даними Китайського центру з контролю і профілактиці захворювань, де і в віці до 19 років становили 2% з 72 314 випадків COVID-19, зареєстрованих до 20 лютого, в той час як в дослідженні, проведеному в США з 508 пацієнтів, не було зареєстровано жодного летального випадку серед дітей. Така статистика пояснюється тим, що вірус переважно вражає дорослих, тому що ті більше пересуваються і контактують з людьми, в тому числі і на робочих місцях.

«Тепер, коли дорослі проводять більше часу зі своїми дітьми, ми зможемо побачити зростання інфекції серед дітей», — каже Санджай Пател, консультант по інфекційним захворюванням в Саутгемптонській дитячій лікарні. В цілому, діти з COVID-19 мають більш легкі симптоми, ніж дорослі. Однак є й винятки, наприклад, 12-річна дівчинка з Бельгії і 13-річний хлопчик з Лондона померли від коронавірусу і стали наймолодшими жертвами в Європі. Фахівці припустили, що одна з можливих причин «імунітету» у дітей полягає в тому, що вірусу потрібен білок на поверхні клітини (рецептор), щоб проникнути всередину. Для цієї мети коронавірус використовує рецептор ферменту II (АСЕ-2) і цілком можливо, що у дітей менше рецепторів ACE-2 в нижніх дихальних шляхах (легенях), ніж у верхніх дихальних шляхах, тому в першу чергу уражаються їх ніс, рот і горло.

Такі висновки можуть дати відповідь, чому діти, інфіковані коронавірусом, частіше страждають на застуду, ніж на пневмонію небезпечною для життя симптоматикою COVID-19, що спостерігається у дорослих. Небезпека полягає в тому, що діти хоч і не хворіють так, як дорослі, зате з легкістю можуть передавати вірус іншим, особливо членам сім’ї і літнім родичам. «Це велика проблема», — говорять фахівці. Також фахівці радять, щоб запобігти поширенню коронавіруса потрібно добре мити руки, самоізолюватись і дезінфікувати всі поверхні, які можуть містити мікроби. Вони також підкреслюють, що дуже важливо поговорити зі своїми дітьми про коронавірус і про його небезпеки, так як діти потенційно можуть переносити вірус і заражати інших людей, в тому числі і літніх.