На Львівщині реалізовують пілотний проєкт Мінветеранів із створення інституту помічника ветерана

Його мета — допомогти учасникам бойових дій адаптуватися у мирному житті.

Проєкт передбачає індивідуальний супровід ветеранів у процесі переходу від військової служби до цивільного життя. Мова йде про психологічну реабілітацію, належне медичне обслуговування, освіту й працевлаштування, підтримку в започаткуванні і розвитку ветеранського підприємництва, забезпечення житлом, соціальні гарантії та інше, передає ДНК.

Проєкт одночасно реалізують у 4 областях: Львівській, Вінницькій, Миколаївській та Дніпропетровській. Помічників ветерана готуватимуть при центрах ветеранського розвитку на базі відповідних закладів вищої освіти.

8 серпня у стінах Дрогобицької міської ради засідала спеціальна комісія, яка заслухала претендентів у кандидати помічників ветеранів при Дрогобицькій міській територіальній громаді. Головував на комісії міський голова Тарас Кучма. Задум впроваджує в життя відділ соціально-психологічної, правої підтримки та взаємодії з захисниками, захисницями та членами їх сімей, який нещодавно створили при Дрогобицькій міській раді з метою підтримки українських захисників.

За правилами – кандидати у помічники ветерана повинні мати українське громадянство, проживати у територіальній громаді, де запроваджують пілотний проєкт, мати освіту не нижче молодшого бакалавра.

Члени комісії ставили кандидатам різноманітні запитання, за допомогою відеоконференції. До відбору кандидатів долучались і представники Мінветеранів та Львівської обласної військової адміністрації.

До першочергових завдань помічника ветерана входитимуть:

  • послуги з підтримки переходу від військової служби до цивільного життя, а саме у питаннях порядку отримання статусу учасника бойових дій, статусу особи з інвалідністю внаслідок війни, заходів фізкультурно-спортивної реабілітації, порядку подання документів на отримання пільг та виплат,
  • спрямування ветеранів до відповідних установ та організацій – надавачів послуг,
  • підтримка в налагодженні комунікації з фахівцями, службами, організаціями, підприємствами та іншими суб’єктами надання публічних послуг,
  • моніторинг проблем ветеранів та моніторинг якості послуг, наданих ветеранам.

Додамо, у планах пілотного проєкту підготувати 400 помічників ветеранів в тих областях, де реалізовують задум.

Фінансуватиметься інститут помічника ветерана кошти державного бюджету (до кінця 2023 р.), місцевих бюджетів та партнерів з розвитку.