Сарненський районний суд Рівненської області засудив мисливця за вбивство з необережності
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 26 січня.
1 січня 2020 року, приблизно об 11 год. 40 хв., неподалік села Чемерне чоловік випадково застрелив із мисливської рушниці єгеря. Потерпілий помер.
Чоловік вину визнав частково. Пояснив, що дійсно 1 січня 2020 року він по телефону домовився з єгерем взяти участь у відстрілі безпритульних собак, які шкодять в лісових угіддях, оскільки є мисливцем та має дозвіл на носіння зброї. По прибуттю до урочища «Діново» обвинувачений із потерпілим пішли лісовим масивом пішки. Необхідно було йти близько 700 метрів. Під час руху обвинувачений тримав рушницю у правій руці, але перечепився за гілку і під час падіння його рушниця випадково вистрелила, ймовірно, від того, що курок зачепився за гілку.
Зі слів обвинуваченого – він наміру стріляти і вбивати потерпілого не мав. Постріл стався випадково, про що, на його думку, свідчить те, що постріл здійснено нехарактерним для «правші» способом.
Однак вдова єгеря вважає, що обвинувачений саме умисно вистрелив у бік її чоловіка, не пересвідчившись, хто саме перебуває у лісовому масиві. Зі слів потерпілої – обвинувачений шкоду їй не відшкодував.
Під час слідчого експерименту мисливець показав, як відбувся постріл, але ці пояснення спростовуються висновком експертизи.
Експерт зробив висновок про те, що чоловік при стрільбі з мисливської гладкоствольної рушниці моделі «ИЖ-58МА , 12-го калібру, знаходячись на відстані 32 метри та 29,42 метри, та відповідному положенні, використовуючи патрон до мисливської гладко ствольної вогнепальної зброї 12-го калібру, де в якості снаряду використовується картеч 8,5 мм., не міг влучити в потерпілого. У той же час, враховуючи отримані дані та результати від експериментальних пострілів із рушниці, можна зробити висновок, що чоловік при стрільбі з рушниці, за обставин, змодельованих слідчим під час слідчих експериментів, за умови прикладання прикладу рушниці в плече та розміщення стволів в майже горизонтальній площині міг влучити в ціль.
Суд визнав доведеним факт здійснення пострілу потерпілого, без умислу на заподіяння смерті, тобто, вбивство через необережність.
З огляду на те, що обвинувачений не намагався відшкодувати завдану потерпілій шкоду, то суд призначив чоловікові реальне тюремне покарання. Однак, враховуючи дані про особу винного, який вперше притягується до кримінальної відповідальності, посередньо характеризується по місцю проживання і не має обтяжуючих обставин – суд призначив мінімально можливий строк. Це 3 роки в’язниці.