великий БориславВідкритий лист до молоді Борислава і Східниці

Дорогі бориславчани! У вас разом із мешканцями Східниці під ногами знаходиться безцінний скарб – нафта, озокерит, мінеральні води (котрі, на жаль, після Омеляна Стоцького майже не досліджувалися) та супутні пластові води нафтовидобутку, які є основою цілющих йодо-бромних та родонових ванн.

Разом з енергетикою та високо естетичною красою ваших околиць підземні скарби повинні зцілювати багато тисяч хворих як з України, так і з усіх куточків світу. Створення потужного міжнародного курорту на базі Великого Борислава, як об’єднаної громади Борислава і Східниці (бо лише спільними зусиллями, доповнюючи один одного, можна подолати безліч проблем, які повстануть при реалізації цього благородного проекту) не тільки прославить вашу місцевість, але й дасть тисячі високооплачуваних робочих місць. Тож об’єднуйтеся в громаду «Великий Борислав» та розпочинайте створювати Генеральний проект свого Міжнародного курорту. Вам допоможуть вчені та фахівці постійно діючого «круглого столу» при Західному науковому центрі Національної академії наук у Львові «Бориславський озокерит і Бориславська нафта. Пошуки ефективних шляхів цього Бориславського скарбу на службу людям».

Але наголошую на найважливішому – поки ви самі, молода громадо Великого Борислава, не відчуєте важливості вашої Місії, відповідальності за долю нашого краю, поки ви «зовнішні» впливи вам не допоможуть.

До цього мого звернення додаю свою доповідь, яку я виголосив на першому вище названому круглому столі.

До праці!
З Вірою! Надією! Любов’ю!
Ваш Богдан МАКСИМОВИЧ

озокеритБОРИСЛАВСЬКІ ОЗОКЕРИТ І НАФТА ЧЕКАЮТЬ ГОСПОДАРЯ

12 серпня 1992 року на Четвертому Конгресі Світової федерації українських лікарських товариств, який проводився в Харкові, мною та багаторічним дослідником лікувальних властивостей Бориславського озокериту вченим з Трускавця Генріхом Стеценком, окрім виступу «Озокерит в медицині: надбання, проблеми та перспективи», був розповсюджений буклет «Бориславський озокерит» та передані учасникам Конгресу зразки озокериту для досліджень.

Тоді, на зорі нашої Незалежності, нам здавалося, що патріотично налаштований український науково-медичний актив, представлений в багатьох високорозвинутих країнах світу, зуміє скористатися фінансовими і технічними можливостями Заходу для широких досліджень лікувальних властивостей озокериту. Проте цього не сталося. І озокерит надалі продовжували використовувати традиційно – кюветно-аплікаційним способом. Правда, і цей традиційний, хоч досить обмежений у використанні спосіб, приніс багато користі людям.
Так тривало до 2003 року, поки не затопили озокеритову шахту.

Сьогодні маємо досить сумну картину – затоплену шахту, малодосліджений озокерит, війну, розвалену економіку та глибоко корумповане суспільство.

Але в Україні продовжують набирати сили ідеали, пробуджені Революцією Гідності. З кожним днем все більше людей прагнуть жити по честі та справедливості. Розвивається кооперативний рух, вишукуються політичні та економічні шляхи виходу з кризи.
Проте мусимо одночасно визнати, що Нація дуже ослаблена. Важка політико-економічна ситуація в Україні спричинилася до зростання та поширення різноманітних захворювань населення, особливо дітей, переходу захворювань в хронічні, збільшення інвалідів, а воєнні дії в АТО – до появи значної кількості поранених. Така ситуація породжує потребу пошуку та застосування ефективних і недорогих методів лікування хворих, одним з яких може бути озокеритолікування.

У невеликій брошурі, «Озокерит – лікувальний дар природи», виданій 1992 року в Трускавці, повідомляється, що в післявоєнні роки, при дуже обмежених фармацевтичних засобах, за допомогою озокеритових аплікацій лікували запалення легенів та дизентерію.
Багаторічний практичний досвід лікарів Трускавецьких санаторіїв у застосуванні озокериту для лікування різноманітних хвороб (парадантоз, гастрит, радикуліт, практологічні і гінекологічні хвороби) підтверджує наявність потужного біоенергетичного впливу озокериту (спостерігалися випадки оздоровлення хворих на шлунково-кишечні захворювання при прогріванні озокеритом попереково-спинної ділянки тіла). Відомий посилюючий вплив на лікувальний ефект «Нафтусі» при одноразовому озокеритолікуванні, а також антисептичні властивості озокериту.

Окрім контактних способів лікування озокеритом, відомі випадки зцілення від складних пульманологічних захворювань (хронічні бронхіти, астма) в мiкроклiматі шахти.
Тобто, ми бачимо принаймні три нових напрямки дослідження лікувальних властивостей озокериту – біоенергетичний вплив на організм людини, використання якого можливе найрізноманітнішими способами, вплив окремих хімічних елементів озокериту, які проникають через шкіру в організм, та зцілення людей від пульманологічних захворювань мікрокліматом озокеритової шахти.

Лікарська практика озокеритолікування переконливо доводить, що одночасно з озокеритом варто досліджувати нафту, яку видобувають в районі озокеритових покладів.
Отже, наявність вивірених часом традиційних способів лікуванням озокеритовмісною продукцією посилюється перспективними можливостями. Тож потрібно ці можливості використати. Для цього потрібно відновити роботу Бориславського озокеритового родовища.
Як на мене, існуючу затоплену шахту після її звільнення від води частково можна використати для пульманологічних сеансів. Нову шахту слід організовувати в районі бувшого озокеритового заводу. Про це говорять геологи.

Не зважаючи на відносно незначні запаси озокеритової руди, в промисловості спектр використання озокериту також досить широкий. Озокерит покращує якість клейкої речовини для багатошарового паперу, різних лаків і фарб, полірування матеріалів для шкіри і металів, захисних покриттів, консистентних мастил, кабельних наповнювачів, пом’якшувачiв для гуми і штучноі шкіри, косметичних виробів, тощо.

Маємо ряд складних проблем на шляху до видобування і використання озокериту на службі людям.

Сьогодні я пропоную загострити нашу увагу саме на них:
1. Звільнення затопленої шахти від води.
2. Підготовка частини вивільнених площ існуючої шахти для дослідження впливу мікроклімату шахти на лікування пульманологічних захворювань.
3. Роботи з організації будівництва нової шахти.
4. Розроблення технології видобування і перероблення озокериту.
5. Дослідження лікувальних властивостей озокериту і нафти.
6. Знаходження способів застосування унікальних властивостей озокериту для використання в промисловості.

Вирішення цих проблем можливе за умови усвідомлення керівництвом області та громадою Великого Борислава (мається на увазі об’єднання потенціалів Борислава та Східниці, як постачальників двох взаємодоповнюючих та взаємопідсилюючих чинників – озокериту та мінеральної води) своєї відповідальності за здоров’я людей. Даний Богом Бориславський скарб – озокерит, нафта та мінеральна вода, має служити людям.
Усвідомимо свою відповідальність, відчуємо себе Господарями, тоді знайдемо ресурси для вирішення усіх вказаних проблем.
Пропоную, шановні колеги, наповнитися ентузіазмом і висловитися, чим кожний з нас може спричинитися до залучення Бориславського скарбу на службу людям.

Богдан МАКСИМОВИЧ,
член-кореспондент Української нафто-газової академії

Джерело: Нафтовик Борислава