Росія є стороною конфлікту в Україні, що вона підтвердила підписанням Мінських угод — саме в цій ролі її розглядають
Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров в ході відеоконференції глав МЗС країн «Нормандської четвірки»
підтвердив визнання Мінських угод російською стороною, що має означати визнання відповідальності Росії за їх виконання, заявив міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас.
Росія є стороною конфлікту в Україні, що вона підтвердила підписанням Мінських угод — саме в цій ролі її розглядають партнери по нормандському формату. Про це заявив міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас після відеоконференції глав МЗС Німеччини, Франції, України та Росії. Його заява була оприлюднена в Twitter, передає Д-НК.
«Для нас було і залишається очевидним, що є підставою для нормандського формату, що сторонами угоди є Москва і Київ. Росія і Україна підписали Мінські угоди, а не Німеччина чи Франція, тому саме вони залишаються для нас сторонами конфлікту», — сказав Маас, відповідаючи на питання про спробу Кремля представити стороною переговорів підтримуваних Росією бойовиків.
Міністр зазначив, що його російський колега Сергій Лавров підтвердив сьогодні визнання Мінських угод російською стороною, що, за словами Мааса, має означати визнання відповідальності за їх виконання.
Він додав, що незважаючи на складність спілкування у відеорежимі, міністри країн нормандського формату показали здатність обговорити багато пунктів і досягти певних результатів.
Маас сказав, що наступну подібну зустріч планується провести приблизно через місяць.
Міністри закордонних справ країн «Нормандське четвірки» спілкувалися в режимі відеоконференції. Глава МЗС України Дмитро Кулеба повідомив, що бесіда пройшла конструктивно, але «іноді було напружено».
У 2014 році, відразу після анексії Криму, Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії ведуться між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на пред’явлені Україною факти і докази.
Переговори про врегулювання конфлікту ведуться в рамках тристоронньої контактної групи (Україна — ОБСЄ — Росія) і «Нормандської четвірки» (Україна — Німеччина — Франція — Росія).
9 грудня 2019 року в Парижі відбувся перший за три роки саміт лідерів «Нормандської четвірки». У підсумковому комюніке написано, що сторони домовилися про припинення вогню, відкриття нових пунктів пропуску, обміні утримуваними особами за формулою «всіх на всіх» до 31 грудня 2019 року, розведенні сил і засобів на трьох нових ділянках на Донбасі, продовження на рік дії закону «про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей» і розширенні мандата спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Домовленості були виконані частково, зокрема двічі відбувся обмін утримуваними особами.
Сторони анонсували нову зустріч через чотири місяці (передбачається, що вона пройде в Берліні), проте її точна дата не визначена.