ціни на спиртнеЗ 1 березня алкогольні напої подорожчали: у магазинах змітають залишки партій за старими цінами

З початком весни ставки акцизного податку на спиртне, що підлягає маркуванню, знову зросли. Тож і ціни різко поповзли вгору.

Дотепер акциз у вартості пляшки горілки становив 14 гривень, з 1 березня 21 – гривню. Це означає, що півлітрову пляшку горілки можна буде придбати мінімум за 70 гривень. Тим часом у маркетах ще залишилися партії за старими цінами. Тож українці швиденько розкуповують їх.

…На вітрині магазину алкогольних напоїв – оголошення про зростання акцизу, а отже – цін. Заходжу всередину – людей досить, як на робочий час вівторка.

“У нас ще є старі запаси алкогольних напоїв, а тому і ціни поки що старі, – каже Ігор, продавець. – Але, як тільки ці партії закінчаться, доведеться міняти цінники. Думаю, це буде вже за 3 – 4 дні. Бо подивіться самі: люди дуже активно купують спиртне за старими цінами, бо знають, що воно от-от знову подорожчає”.

До каси підходить чоловік, готується розрахуватися за ящик горілки відомого бренда.

“Зараз за півлітрову пляшку заплачу 55 гривень, а вже за кілька днів доведеться віддати приблизно на 15 гривень більше, – пояснює Ярослав, бізнесмен. – У травні видаю доньку заміж, буде невелике святкування. А тому краще запастися вже тепер. Хто знає, як той акциз зміниться за три місяці”.

“Я вам розповім кращий варіант: вода, цукор, дріжджі – і маєте горілку, дешево і сердито. Бо з такими цінами, як у магазині, можна переставати пити в принципі. Дуже дорого!” – обурюється Петро Мак, пенсіонер.
Люди кажуть: подорожчання спиртного – на руку лише підпільним гуральням.

“Правду кажучи, для мене таке здорожчання – справді удар по кишені, бо коньяк я купую доволі часто, – каже Іван Валявський. – Буду старатися потроху відмовлятися від звички: за різницю після подорожчання спиртного можна купити кілограм гречки. Відчутно, еге ж?”

Але не всі покупці налаштовані позитивно. Кажуть, хто хоче випити – знайде прийнятний для себе варіант у будь-якому разі. “У селах півлітрову пляшку самогону можна купити за 27 гривень – це мінімум вдвічі дешевше, ніж у магазині, – стверджує Ольга Гатрич.

Ще кілька днів ціна спиртних напоїв залишатиметься незмінною. Але нові цінники з’являться вже дуже скоро, адже ще не таке дороге спиртне зникає з прилавків щохвилини.

Уляна ВІТЮК