кримнаш - новини дрогобичаЧубайс: Нашим дітям доведеться віддавати Крим, Путін прирік їх на поразку

Ніякої перемоги Кремля над Україною не буде і ніякої ейфорії з приводу Криму найближчим часом у Росії теж не залишиться.
Про це в інтерв’ю «Обозревателю» заявив російський історик, доктор філософських наук Ігор Чубайс.

Він зазначив, що порівняння Путіна з Гітлером некоректно, оскільки «за Гітлера погано було євреям, циганам, але німецьке населення Німеччини як сир в маслі каталося. А при Путіні погано саме Росії і росіянам, країна згасає на очах».

Коментуючи великі рейтинги Путіна, Чубайс зазначив, що це не рейтинги громадської думки, а «вимір ефективності пропаганди».

«Насправді важливий інший показник – думки так званих opinion makers, людей, до яких прислухаються. В останні п’ятнадцять років лідерів думки витіснили зі ЗМІ… Але сьогодні вже все російське мистецтво, окрім двох персонажів – Михалкова і Бондарчука, опозиційне. А пасивна частина суспільства на будь-яке питання відповідає те, що чує по телевізору», – сказав він.

При цьому, на думку Чубайса, до російської матриці, або, висловлюючись точніше, до російської ідеї, нинішня російська експансія жодного стосунку не має: на початку ХХ століття, коли країна впевнено виходила у світові лідери, ця ідея якраз реформувалася. Сьогодні вважається, що основа імперії – безперервне територіальне зростання, тоді як на ділі останні прояви російської експансії в Європі – це початок ХIХ століття, потім була війна на Кавказі. А в кінці другої третини позаминулого сторіччя приєднання земель закінчилися. Олександр III вже не воював зовсім. Розпочався перехід від стратегії збирання земель до філософії облаштування та якісного зростання.

Натомість зараз, за словами історика, у захопленому Росією Криму ніякого облаштування не відбувається.

Також Чубайс висловив переконання, що так звана Новоросія перемогти не може, тому що величезна більшість українського народу готова з цим боротися.

«Я на початку шістдесятих захоплювався Кубою, вчив іспанську, із захопленням читав теоретичні роботи Че Гевари. Він був не тільки практиком, але і мислителем; у своїй книзі «Партизанська війна» він показав, що перемогти цивільний протест, якщо його підтримує народ, неможливо.

В українській ситуації парадокс полягає в тому, що українська армія і Нацгвардія підтримані більшістю населення – саме народ їх забезпечує. Подивіться на соціальні мережі. Медикаменти потрібні – везуть медикаменти; продовольство – Постачають продовольство: генерали ж то там не особливо просунуті… І якщо раптом російська армія зважилася б увійти на українську територію – вона б зіткнулася з народною війною, всерйоз і до перемоги», – сказав він.

Чубайс наголосив, що за все треба платити, і політик зобов’язаний прораховувати на 10 років вперед: «Нашим дітям доведеться віддавати Крим, їх прирекли на поразку. Ви знаєте, коли Німеччина закінчила платити репарації за розв’язування Першої світової – у 2010 році! Крим узятий всупереч усім законам – юридичними та людськими».