moksha1Консульство Російської Федерації у Львові не поспішає переправляти на батьківщину тіло засудженого за тероризм росіянина, який помер у Дрогобицькій виправній колонії №40

Уже майже другий тиждень тіло 45-річного мешканця Архангельська

Валерія Іванова не можуть відправити в Росію. Причина – російські дипломати нібито не можуть віднайти його родичів.

Валерій Іванов мав за плечима досвід Чеченської війни у складі десантно-штурмової бригади. Воював проти України на боці терористичної організації «ЛНР». Його затримали та засудили за ст. 258 (терористичний акт) та ст. 437 (планування, підготовка, розв’язування та ведення агресивної війни) Кримінального кодексу України на 12 років позбавлення волі.

mokshaЯк розповів кореспонденту Leopolis.news начальник державної установи «Дрогобицька виправна колонія №40» Олександр Купець, одразу після смерті ув’язненого вони зв’язувалися з представниками Генерального консульства Російської Федерації у Львові щодо питання транспортування тіла померлого до Росії, а також повідомили російській стороні, що померлий має сестру, яка живе в Архангельську. Дипломати пообіцяли віднайти його родичів в Архангельську – шукають уже 10-й день.

Валерій Іванов перебував у Дрогобицькій виправній колонії №40 з вересня 2017 року. За весь цей час його лише раз відвідував 3-й секретар ГК РФ у Львові. До речі, влітку цього року журналісти одного з українських телеканалів записали інтерв’ю з Івановим, а також розшукали його сестру в Архангельську. Тому доволі дивно, що російська влада, у якої, як відомо, все під контролем, не може так довго віднайти родичів свого громадянина.

Ми зателефонували до російського консульства з проханням прокоментувати цю ситуацію. Але нам повідомили, що працівник, який виїжджав до Дрогобича і займається всією цією ситуацією, у відрядженні й буде у Львові лише за декілька днів. За однією з версій, консульство відмовляється переправляти тіло свого співвітчизника на батьківщину, оскільки не має грошей. Тому шукають «багатих» родичів у Росії.

Можна віджартуватися в цій ситуації, як це робив російський прем’єр Мєдвєдєв: «Денег нет, но вы держитесь». Це вже не вперше в українській в’язниці помирає російський громадянин. Однак, за даними наших джерел у пенітенціарній службі, росіяни не поспішають забирати тіла своїх військових. Тому випадок у Дрогобичі є не винятком з правил, а навпаки – частиною системи.

Російських найманців, які померли в українських тюрмах, поховано в українській землі. Додому не повернувся жоден. Гасло окупантів: «Русские своих не бросают» гарно звучить лише в пропагандистських фільмах.