Повернення до цілодобового водопостачання можливе при відновленні роботи санаторіїв та готелів Трускавця та оплати боргів споживачами
З 1 квітня у Дрогобичі відмінено цілодобовий режим водопостачання.
Про причини та шляхи виходу з кризи в етері Кризового медіа-центру «Дрогобич:» розповів начальник КП «Дрогобичводоканал» Роман Шагала, передає Д-НК.
У березні 46% споживачів, а це – більше 17 тисяч абонентів, не оплатили за послугу з водопостачання та водовідведення. Станом на 1 квітня це стало бар’єром, коли необхідно було рятувати ситуацію, адже підприємство не отримало більше 2 мільйонів гривень доходу.
Керівництво підприємства було змушене вжити радикальних заходів з економії коштів, тому було прийнято рішення з 1 квітня припинити водопостачання у нічну пору доби з 22:00 до 6:00.
Через відімкнення у нічну пору понад 20 насосних станцій, вода надходить лише на нижні поверхи багатоквартирних будинків. В основному вода надходить до 4 поверху, але зважаючи на географічне розташування окремих будинків, у деяких будинках водопостачанням у нічну пору забезпечені лише 1-2 поверхи.
На часті запитання громадян чому ті, хто вчасно сплачує за спожиті послуги КП «Дрогобичводоканал» стали заручниками ситуації, Роман Шагала повідомив, що постійно здійснюється претензійно-позовна робота. До управління юстиції подано судових наказів на виконання – стягнення з боржників на загальну суму понад 2 мільйони гривень.
На запитання: «Коли очікувати відновлення цілодобового режиму водопостачання?», посадовець зазначив, що для вирішення цієї проблеми потрібно, щоб першочергово боржники повернули заборгованість, а також необхідно, щоб споживачі – суб’єкти підприємницької діяльності відновили попередні обсяги споживання послуг. Мова йде про відновлення роботи санаторіїв та готелів Трускавця.
Загальна сума заборгованості споживачів перед комунальним підприємством становить близько 29 мільйонів гривень. 15 мільйонів гривень боргує населення, 10,5 мільйонів гривень – місто Трускавець та близько 1 мільйона гривень – місто Борислав.