КримПорошенко запропонував позбавляти кримчан українського громадянства — подробиці гучної ініціативи

Президент України Петро Порошенко вирішив ускладнити життя окупанта. Він запропонував позбавляти українського

громадянства окремих кримчан, які отримали ерефійські паспорти.

Порошенко вніс до Верховної Ради законопроект про посилення отримання громадянства, передає передає ДНК з посиланням на «Діалог.UA». Незабаром кримчанам, люблячим одночасно і «руській мір», і безвіз з Євросоюзом, доведеться робити вибір. Порошенко вніс на розгляд Верховної Ради законопроект, який унеможливить для кримчан життя на 2 громадянства.

Документ вже оприлюднений на сайті парламенту. У ньому отримання кримчанами ерефійського паспорта визначається як «добровільне» тільки в разі активної співпраці з окупантом, зокрема при використанні виборчого або іншого права. Крім того, «добровільним» громадянство вважається і при застосуванні паспорта окупанта при в’їзді на неокуповану України або виїзді з неї.

Вищеназвані випадки, за задумом Порошенко, стануть підставою для позбавлення окремих кримчан українського громадянства. У документі також містяться кілька обмежень для отримання українського громадянства. Забороняється надавати його злочинцям, які вчинили злочини проти людяності, геноцид, а також особам з непогашеними судимостями за тяжкі та особливо тяжкі злочини «з урахуванням рівня загрози національній безпеці держави».

Іноземцям, які перебувають у шлюбі з українцем, для отримання громадянства доведеться чекати 2 — 3 роки з моменту його укладення.