Сила СибіруСтало відомо про великий провал проекту ерефійського газопроводу в Китай

Китай більше не потребує російського газу через зростання кількості внутрішнього видобутку, а значить розрекламовані Кремлем газопроводи з Сибіру в Китай втрачають економічну основу і загрожують перетворитися на збитковий

для Мордору проект.

Інформацію про зниження інтересу Китаю до енергоносіїв РФ опублікував відомий російський експерт енергоринку Михайло Крутіхін, відзначаючи провал кремлівського газопроводу «Сила Сибіру».

Експерт заявив, що підписаний в 2014 році договір між Москвою і Пекіном про будівництво газопроводу «Сила Сибіру» став лише декларацією, проте Китай більше не потребує нових поставках газу з Росії через зростання видобутку газу всередині країни. Крутіхін зазначив, що в конфіденційних розмовах китайці відкрито говорять про відсутність інтересу до поставок російського газу, використовуючи зазначені маршрути лише в екстрених випадках.

Більш того, за словами експерта, Росія поспішила представити світові свою нову «геополітичну перемогу», однак навіть якщо поставки почнуться, Китай стане купувати газ за ціною, нижчою за собівартість.