кір в ТрускавціНе спиняє темпів – щотижня кір вкладає нових пацієнтів на лікарняні ліжка

Львівщина, на жаль, продовжує лідирувати серед областей України, де найбільше хворіють на інфекційну недугу. Масовий спалах хвороби медики пов’язують із низькою та невчасною імунізацією дитячого населення.

У Дрогобицькому районі на кір уже занедужало понад 450 осіб. За інформацією завідуючої відділення первинної медичної допомоги у Трускавецькій міській лікарні Лесі Остапенко, в курортному місті за минулий тиждень ще 4 юних пацієнтів підхопили кір. «Серед хворих усі — не щеплені. Одна дитина ще не досягнула річного віку, тож логічно, що нема щеплення. Проте серед інших недужих – дівчинка 2016 р. народження, батьки якої відмовилися від імунізації, хлопчик з тієї ж сім’ї 2012 р. н., учень 1 класу «СЗШ №2 –гімназія», теж без щеплень, а також маленький пацієнт 2015 р.н, який ще не відвідує жоден дитячий заклад, однак теж не мав щеплень,» — розповідає Леся Остапенко.

Окрім трускавчан підхопили кір і двоє дітей зі Стебника, малеча навчається в освініх закладах Трускавця. Усі 6 пацієнтів наразі шпиталізовані та проходять курс лікування в Дрогобицькій інфекційній лікарні. Медики курортного міста кажуть – допоки вакцинацією не буде охоплено 95% дитячого населення кір і далі буде розповсюджуватися.

Наразі ж статистика дитячих щеплень в Трускавці не вселяє оптимізму – за словами пані Остапенко, за увесь 2018 рік в оздоровниці на кір занедужало 25 дітей. Із них тільки 6 мали щеплення, тож перебіг недуги у них пройшов легше. Інші хворі щеплень не мали, серед них 3 – пацієнтів мали не завершене щеплення, а 2 недужих мали протипокази до вакцинації – це дітки із ДЦП.

Підтримує колегу в питанні щеплень і керівник міської лікарні Ігор Стасик. За його словами, якщо б в оздоровниці із 10 дітей, принаймні, 8 були щеплені від кору – недуга не мала б кого атакувати. «Однак ми маємо реальну картину, що з 10 трускавецьких дітей щеплення від кору отримали 3-4 дитини! Тож результат тепер спостерігаємо самі», — констатує медик.

Зважаючи на нові спалахи кору, ескулапи Трускавця продовжують наголошувати – вакцинація для дітей згідно календаря щеплень, а від кору її роблять у рік та повторну у 6 років — надійний захист від інфекційної недуги, яка має усі шанси перерости у епідемію.«Навіть якщо вакцинована дитина захворіє, то перенесе кір у значно легшій формі та без ускладнень для здоров’я», — наголошує пан Стасик. За словами медиків Трускавецька, міська лікарня забезпечена в достатній кількості комбінованою вакциною від кору, краснухи та паротиту «Пріорикс» бельгійського виробника, тож закликають батьків не ризикувати здоров’ям малечі, а імунізуватися.

Наталя Зелена

Джерело: Джерела Трускавця