новини дрогобича - міська владаУ вівторок, 2 вересня, близько о пів на сьому вечора, група молодиків, які замаскувалися в балаклави і карнавальні маски, увірвалися у приміщення дрогобицької ратуші, та пошкодивши вхідні двері, що називається, розбили табір у сесійній залі

«Герої» дня припаслися провізією: прихопили чимало пластикових пляшок із мінералкою, ящик печива і навіть досить ваговитий кульок картоплі. Невже ці відчайдухи хотіли пекти в ратуші бульбу, а відтак, можливо, повторити горезвісний подвиг Герострата?

За тривожним повідомленням чергового ратуші на місце події прибула оперативно-слідча група міськрайвідділу міліції на чолі з заступником начальника Михайлом Пауком. Присутність людей у погонах і при зброї, зрозуміло, дещо вгамувала пристрасті молодиків, точніше, судячи з тембру їхніх голосів, підлітків, які переживають так званий перехідний період.

Журналісти «ГЗ» намагалися з’ясувати в хлопців, хто в них за старшого. Ті відповіли, що в них старшого нема. А на запитання, яку політичну чи громадську організацію представляють, сказали, що представляють український народ.

Ніяких конкретних вимог у хлопців не було. Просто, виявляється, хотіли зустрітися з міським головою. Можна припустити, що в декого з цих шибайголів удома годинники, так би мовити, накручують граблями, але щоби дезорієнтація в часі спіткала відразу 49 чоловік, які прийшли о пів на сьому вечора на «рантку» з мером!

Кажуть, одному з лідерів «Правого сектора» вдалося усе-таки переконати хлопців покинути ратушу. Очевидно, він довів їм до відома, які наслідки тягнуть за собою подібні вчинки, — відповідно до ч.1 ст.341 ККУ, арешт строком до 6 місяців або обмеження волі на строк до 3 років, або позбавлення волі на той самий строк.

Наступного дня зранку редакція попросила прокоментувати цей інцидент начальника Дрогобицького МВ полковника міліції Андрія Біласа. Андрій Іванович повідомив, що факту порушення громадського порядку на даний час не встановлено, хоча цей висновок ще не є остаточним.

Якщо правоохоронці спустять цей небезпечний інцидент на гальмах, то завтра юнаки в балаклавах захочуть зустрітися у такий незвичайний спосіб і в неочікуваний час із прокурором, головою суду, а, можливо, із начальником міліції. Важливо, проте, не покарати хлопців, які не відали, що роблять, а з’ясувати ім’я невидимого «старшого», котрий у цю лиху для української нації годину використовує дітлахів для задоволення своїх хворобливих і злочинних амбіцій.

Юрій МАЦЬКІВ