методи пропагандиRepubblica: Розвідка Італії б’є на сполох, громадян країни просять за 200 євро сказати спасибі Росії за гуманітарну допомогу

«200 євро, якщо подякуєте Росію за допомогу», — таке дивне

повідомлення почало приходити італійцям в WhatsApp.

Зробіть позитивну заяву про Росію, і отримаєте 200 євро. За ці гроші вам пропонують публічно відректися від «всього поганого, що говорять про путінську країну». Такі повідомлення поширюються в WhatsApp в ці години, запевняє італійське видання Repubblica, передає Д-НК.

Ми, ймовірно, зіткнулися з одним з тисячі способів пропаганди Росії. Через соціальні мережі поширюються фальшиві відео, мета яких — очистити заплямований імідж іноземної держави.

Історія така. Деякі громадяни російської національності, що проживають в Італії, відправили своїм друзям і знайомим запит від якогось «російського ЗМІ», який здійснює проект по COVID-19. По суті, італійців просять «сказати щось хороше» про російську гуманітарку, яку отримала Італія. Це співпало з дипломатичним скандалом, який спалахнув через публікації в італійській пресі про те, що «місія солідарності» Кремля пов’язана зі шпигунством. Ці статті викликали бурхливу реакцію посольства РФ, і навіть погрози з боку генерала ЗС Росії.

Repubblica отримала таке повідомлення від громадянина Італії: «Їм потрібно 15 італійців, які скажуть що-небудь хороше про російську гуманітарну допомогу … Краще відео, або тексти з фотографіями, але за відео вони платять 200 євро, а за текст менше». Італійців подібні куплені подяки просять публікувати в Twitter, Facebook або Instagram. Історія дуже цікава. І не тільки через грошову винагороду. Якщо за цим дійсно стоять ЗМІ, то які?

Ми зв’язалися з дівчиною, відео якої було докладено до повідомлення в WhatsApp. Воно триває кілька секунд і було опубліковано в соцмережі TikTok, популярної серед підлітків. Дівчина в ньому дякує Росії за допомогу, і двічі відхрещується «від поганого, що говорять» про цю країну. «Мені запропонував це зробити один. Він сказав, що за то платять і він отримав 200 євро за кліп», — написала дівчина Repubblica. Яке ЗМІ організувало це, вона не знає, як і те, хто ще погодився за гроші подякувати Росії.

З тих пір, як 22 березня російські вантажні літаки з захисними масками, спецодягом та іншими засобами проти COVID-19 приземлилися в Пратика-ді-Маре, розвідка помітила деякі хвилювання в Twitter. Там з’явилися повідомлення з проханням подякувати Путіну, вказавши, що саме росіяни допомогли нам, «на відміну від Євросоюзу». Поки рано стверджувати, що відеокампанія за 200 євро є частиною загальної стратегії, але підозри серйозні. Російське посольство в Римі відповіло наступне про цей інцидент: «Ми абсолютно не обізнані про хвилю повідомлень, в яких громадян Італії просять «подякувати нашій країні за гроші». Росії не потрібні фальшиві подяки. Кожен день ми отримуємо сотні дзвінків, листів і коментарів зі словами щирої вдячності від простих громадян, міських голів та регіонів, політиків, підприємців. Історію ми вважаємо шахрайською провокацією».