Інсулінозалежні дрогобичани отримали необхідні лікиВже понад два роки в Україні працює державна програма реімбурсації інсуліну

Суть її полягає в тому, що аптечні заклади безкоштовно видають інсулінозалежним необхідні ліки, а держава відшкодовує кошти за виділений інсулін, інформує ДНК.

Однак, держаних коштів не вистачає. 1 мільйон 200 тисяч гривень — саме стільки не вистачало Дрогобичу для забезпечення безкоштовним інсуліном хворих на цукровий діабет на початку 2019 року. Проблема в тому, що у Програму було закладено вартість інсуліну вітчизняного виробника, а хворі використовують імпортний, ціна якого є вищою, відповідно кошти використовують швидше.

Незважаючи на дефіцит коштів, місцева влада виділили з міського бюджету Дрогобича кошти для інсулінозалежних у розмірі пів мільйона гривень: 300 тис. грн — у вересні та 200 тис. грн — у жовтні.

Останнього траншу коштів, виділеного з міського бюджету, вистачило менше, ніж на місяць. Бо загалом в місяць для інсулінозалежних дрогобичан необхідно близько 300 тис. грн.

Минулого тижня Дрогобичу з держбюджету надійшло 320 тис. грн для забезпечення інсуліном, хворих на цукровий діабет.

Як зазначають у відділі охорони здоров`я ДМР, цих коштів вистачить орієнтовно не менше, ніж на місяць.