інсулінУ Дрогобичі нестачу коштів на закупівлю інсуліну компенсовують за рахунок зменшення преміального фонду виконавчих органів міськради

У вівторок, 30 жовтня, на XLI засіданні сесії Дрогобицької

міської ради депутати підтримали проект рішення про виділення коштів з міського бюджету на закупівлю препарату інсуліну для хворих на цукровий діабет.

Як наголосив під час обговорення питання міський голова Дрогобича Тарас Кучма, кошти на закупівлю препарату інсуліну вдалося виділити з міського бюджету за рахунок зменшення преміального фонду виконавчих органів Дрогобицької міської ради, оскільки у міському бюджеті немає додаткових коштів, щоб дофінансовувати державні програми.

Відповідно до проекту рішення, кошти на закупівлю інсуліну для хворих на цукровий діабет виділено у сумі 235 тис. грн.

Нагадаємо, що у всіх регіонах України виникла критична ситуація із безкоштовним забезпеченням інсулінозалежних необхідними медпрепаратами, через те, що держава забезпечила неповне фінансування Програми із забезпечення безкоштовним інсуліном хворих на цукровий діабет.

У результаті аптечні заклади припинили видачу препаратів інсуліну хворим на цукровий діабет, однак в ході гарантійних домовленостей з керівництвом міста про часткове перекриття заборгованості до 30 жовтня аптеки продовжили видачу препарату хворим на цукровий діабет.

Зазначимо, на одній із нарад, яка передувала вчорашньому рішенню сесії, міський голова Дрогобича Тарас Кучма зазначив, що у випадку відсутності до 30 жовтня фінансування з державного бюджету для забезпечення безкоштовним інсуліном хворих на діабет дрогобичан, місцева влада вимушена буде вдатися до крайнього заходу та перекрити заборгованість перед аптечними закладами міста за рахунок коштів з преміального фонду виконавчих органів ДМР.

Станом на 30 жовтня фінансування з державного бюджету не надійшло, тому відповідне рішення було прийнято сесією Дрогобицької міської ради.