атаки в СиріїУкраїна закликала ООН вжити конкретні заходи щодо хімічних атак в Сирії

Постійний представник України в Раді безпеки ООН Володимир Єльченко назвав вчорашню трагедію в сирійській провінції Ідліб жорстокої розплатою за бездіяльність з боку міжнародного співтовариства.

Сьогодні відбулося екстрене засідання Ради безпеки ООН, присвячене вчорашньої хімічної атаки на провінцію Ідліб, що на північному заході Сирії. На засіданні із зверненням до дипломатам виступив і постпред України при ООН Володимир Єльченко, повідомляє «Укрінформ».

Він закликав представників міжнародних перейти від красномовних розмов, які репресивну політику Асада в Сирії до конкретних дій. «Міжнародне співтовариство, включаючи Раду, багатослівно і красномовно висловлювало стурбованість і засуджувало застосування отруйних хімічних речовин в якості зброї. Але на цьому все закінчувалося.

Вражає відсутність конкретних дій і лише зростає пробіл між словами і діями», — сказав Єльченко. Він також закликав дипломатів оддержать резолюцію, розроблену США, Англією і Францією, як таку, що містить регламентацію конкретних дій щодо примінення хімічної зброї до мирних жителів. За його словами, кадри з наслідками атаки в Ідлібі повинні стати суворим нагадуванням того, що за любу бездіяльність доводиться платити.

«Мирні громадяни в Ідлібі заплатили саму страшну ціну, оскільки Рада не змгла прийти до згоди за програмою знищення хімічної зброї в Сирії», — резюмував Єльченко.