суди Нафтогаза«Нафтогаз» подав новий позов до Стокгольмського арбітражу

Український «Нафтогаз» 6 липня подав черговий позов до Міжнародного арбітражного суду проти мокшанського «Газпрому».

Про ще один удар «Нафтогазу» по «Газпрому» повідомила прес-служба української держкомпанії в Facebook, передає ДНК. «Менеджери» Газпрому «скоро будуть знати Стокгольм як рідний Пітер», — постібались в «Нафтогазі», уточнивши, що в п’ятницю, 6 липня, відправили до суду новий позов проти кремлівської компанії.

Українці вимагають перегляду тарифу на транзит газу по українській ГТС за контрактом на 2018 — 2019 роки. Всього Київ планує відсудити у Кремля 11,58 мільярдів доларів. «Це майже по 21 тисячі на кожну українську сім’ю«, — уточнили в «Нафтогазі».

Примітно, що Київ обіцяє мокшанам зменшення цієї космічної суми, якщо вони погодяться продовжити контракт на транзит після 2019 року. Глава «Нафтогазу» Юрій Вітренко, коментуючи позов, зазначив, що Україна «довела свою здатність вигравати мільярди доларів» в міжнародних судах. Ерефія це зараз прекрасно розуміє.

«Новий поєдинок буде ще більш напруженим», — запевнив Вітренко. Він також нагадав «Газпрому» про борг в 2,6 мільярда доларів, який Стокгольмський арбітраж зобов’язав його виплатити Києву в березні нинішнього року. «Ми змусимо заплатити», — пообіцяв глава української компанії.